Ana SayfaGüncel
2012-10-23 14:07
Polisten İğrenç Teklif!

Polisten İğrenç Teklif!

Türkiye tarihinde kara bir leke olarak duran 90'lı yılların uygulamaları Adana'nın ardından Konya'da cereyan ediyor. Konya'da bin bir kılığa girerek İslami STK'ların müdavimlerine yanaşan üç polis, Muhbirlik teklifinde bulunarak komplolar peşinde oldukları ortaya çıktı.
Paylaş | Facebook   | + Ο -
Yazdir

KONYA - Konya İslami STK duruşmasında aralarında kapatılan Mustazaf Der'in Genel Kurul üyeleri ile Mustazaf Der Konya Şubesi Yönetim Kurul üyelerinin bulunduğu 23 kişiye verilen 205 yıllık hapis cezasına tepkiler devam ederken ortaya çıkan yeni bir skandal akıllara durgunluk veren cinsten…

Konya Emniyetinde çalışan 3 polis, 90'lı yıllarda MİT, JİTEM ve Ergenekon gibi yapıların Doğu ve Güneydoğu'da sıkça uyguladığı muhbirleştirme faaliyetleri yürüttüğü deşifre oldu.

İşte Çirkin Olayın Ayrıntıları…
Başından geçen olayı anlatan H. G, "Olay 07. 05. 2011 tarihinde meydana geldi. 0507 408 74 04 numaralı bir telefondan beni arayarak, kendilerinin bir elektrik işi olduğunu ve bana yaptırmak istediklerini söylediler. Bende şu anda müsait olmadığımı, ileri bir tarihte yapabileceğimi söyledim. Beni 11. 05. 2011 tarihinde tekrar aradılar ve elektrik işini ne zaman yapabileceğimi sordular. Bende tekrar müsait olmadığımı, ileri bir tarihte yapabileceğimi söyledim. 16. 05. 2011 gününün akşamı beni gizli numara ile arayıp elektrik işini ne zaman yapacağımı sordular. Ben de ertesi gün yani ayın 17'sinde elektrik işine bakıp 18'inde yapabileceğimi söyledim. Ve ayın 17'sinde Mevlana Selimiye Camisi önünde buluşup elektrik işine bakmaya gidecektik. Ayın 17'sinde 05. 2011'de Mevlana Selimiye Camisi önünde oğlum M. H ile birlikte 42 AE 384 plakalı araçla beni aldılar" dedi.

Kim Bunlar?
Aracın içinde üç kişinin olduğunu belirten H. G, isimlerini şöyle açıkladı; "İbrahim, tombul kısa boylu 35-40 yaşlarında, Ahmet, uzun boylu 1.80-85 boyları arasında 85-90 kilolarında, Abdullah, zayıf 1.70-75 boyları arasında beyaz tenli sivri burunlu idi."

Hastane Çıkışında Beni Aldılar
Oğlunun göz hastalığı olduğunu ve hastaneye götüreceğini kendilerine söylediğini belirten H. G, hastane çıkışında ancak elektrik işine bakabileceğini ve onların da kabul ettiklerini söyledi. Ayın 17'sinde oğlunu hastaneye götürdüğünü ve hastane çıkışında buluştuklarını ifade eden H. G, "Çocuğu eve bırakalım dediler, bende hayır ben kendim götürürüm dedim. Yok biz bırakalım, seninle işimiz var, hem de evini öğrenmiş oluruz dediler. Tamam dedim, oğlumu götürüp eve bıraktık. Evden dönüşümüzde saat: 12.30'da Antalya yolunda bulunan Değirmen Restoran'da uğradık, orada biraz sohbet ettikten sonra ayrıldık" diye konuştu.

Mustazaf Der Hakkında Soru Sordular
H. G sözlerini şöyle sürdürdü, "Ayın 18'inde beni gizli numarayla aradılar ve Mevlana Selimiye Camii önüne gel seni oradan alalım dediler. Tekrar 42 AE 384 plakalı arabayla beni oradan İbrahim, Ahmet ve Abdullah adında, ayın 17'sinde tanıştığım kişiler aldılar. Aldıktan sonra Antalya çevre yolu yerine Siliye yolu üzerindeki bir parka götürdüler. O parkta oturduk. Dernek faaliyetlerinden söz etmemi istediler. Mustazaf Der hakkında soru sordular. Bende derneğin çok güzel sohbetleri olduğunu, Risale-i Nur sohbetleri olduğunu söyledim. Mustazaf Der'in halka açık olduğunu, her Cuma akşamlarında Risale-i Nur sohbetleri yapıldığını, yardım faaliyetleri olduğunu, Kutlu Doğum programları düzenlendiğini, sohbetler olduğunu kendilerine ilettim."

Ve Açıktan Muhbirlik Teklifi!
H.G, parkta otururken bu şahısların kendilerini polis olarak tanıtıp "muhbirlik" teklifinde bulunduklarını belirterek, "Bu şahıslar biz devlet adına çalışan memurlarız ve senden birtakım isteklerimiz var. Dernekte olup bitenleri, önemli şeyleri bize bildirebilir misin diyerek muhbirlik teklif ettiler. Ben bunun bir Müslüman'a yakışmayan bir hareket olduğunu, münafıklık olduğunu, Müslümanların böyle bir şeyi kabul edemeyeceğini kendilerine söyledim. Zaten halka açık sohbet ve seminerlerin olduğunu söyledim. İsterlerse Cuma akşamları kendiniz bakıp görebilirsiniz dedim. Gizli bir faaliyetlerinin olmadığını kendilerine ilettim. Ben bir daha görüşmek istemediğimi kendilerine bildirdim. Gerekirse hukuki işlemleri başlatacağım, hakkımı sonuna kadar arayacağım" dedi.

Durumu İçişleri Bakanlığı ve Savcılığa Bildireceğim
Bu işi kabul etmesi durumunda tüm devlet kapılarının sonuna kadar açılacağını kendisine bildirildiğini ifade eden H.G, ancak kendisinin bunu kabul etmediğini söyledi. Başına bir şey geldiği takdirde sorumlularının bu üç şahıs olacağını vurgulayan H.G, durumu İçişleri Bakanlığına ve Savcılığa bildireceğini sözlerine ekledi. (Mehmet Akburç - İLKHA)Yorum Ekle
Bu habere yorum ekleyen ilk siz olun…
Kategoriye Ait Diğer Haberler
Haber1
Havalimanında Bayram Yoğunluğu
Kurban Bayramı tatilinde yoğunluk sebebiyle havayolu şirketleri ek sefer düzenledi.
Haber1
MİT Görevlileri İçin Soruşturma Talebi
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, farklı kimlik bilgileriyle dinleme kararı aldıkları iddia edilen MİT görevlileri hakkında soruşturma başlatılması amacıyla Başbakanlık'tan izin istedi.
Haber1
Tekstilkent İçin Yakında İlk Kazma Vurulacak
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Van'a gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Edremit TOKİ ve Tekstilkentin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.
Haber1
MİNHAP'tan Bayram Mesajı
Marmara insani Hak ve Özgürlükler Platformu (MİNHAP) bayram mesajı yayımladı. Yayımlanan bayram mesajında tüm Müslümanların bayramı tebrik edilerek "Bu bayramın ümmetin vahdetine vesile olmasını rabbimizden dileriz" denildi.
Haber1
Sevinç ve Acıyı Bir Arada Yaşıyoruz
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, bayram sevincinin. Suriyeli sığınmacılarla paylaşılmasını istedi, ''Terör fitnesinin de ortadan kalkması için dua edelim'' dedi.
Haber1
Kuran Kursu Öğrenciler' den Örnek Davranış
Mersin'in Tarsus ilçesinde Kırklarsırtı Fatih Camisi Kuran kursu öğrencileri aralarında para toplayarak, yoksul ve bedensel engelli olan iki arkadaşlarına kurbanlık koç hediye etti.
Haber1
TESÇAĞ'dan Bayram Mesajı
Tesettüre Çağrı Platformu(TESÇAĞ) yayımladığı bayram mesajı ile tüm Müslümanların bayramını kutlarken bayram nedeniyle bir dizi tavsiyelerde bulundu.
Haber1
Kınalı Koçlarla Yetim ve Öksüzlerin Bayram Sevinci
Seydişehir Kaymakamlığınca hayırsever vatandaşların desteği ile alınan 100 Koç, kurdelelerle süslenerek ve kına yakılarak yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi.
Haber1
Kurban Satıcıları Fiyattan Yana Dertli
Türkiye'nin ve Mersin'in çeşitli il ve ilçelerinden satmak için hayvanlarını Mersin şehir merkezine getiren hayvan sahipleri, fiyatların geçen sene ile aynı olmasından dolayı dertli.
Haber1
Tutuklanan 60 Kişi Serbest Bırakıldı
Kuveyt'te geçtiğimiz hafta hükümeti protesto etmek amacıyla gösteri yaptıkları için tutuklanan 60 kişi serbest bırakıldı
Haber1
Trafik Kazası: 3 Ölü, 6 Yaralı
Mersin'in Tarsus ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi öldü, 6 kişi de yaralandı.
Haber1
Mustazaflar Cemiyeti'nden Kurban Bayramı Mesajı
Mustazaflar Cemiyeti Genel Merkezi, tüm dünya Müslümanlarının zulüm ve esaretten kurtulduğu, dünya Mustazaflarının haklarına kavuştuğu ve mazlumların zulümden kurtulduğu bayramlar temennisi ile tüm Müslümanların Kurban Bayramı tebrik edildi.
Haber1
Mahkeme Başkanı: Tolon'dan Ne Bekliyordunuz?
Ergenekon Davası'nda bugün, sanıklardan emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un savunma tanığı olarak gösterdiği Adli Tıp Uzmanı Prof.Dr.Sevil Atasoy dinlendi...
Haber1
Başbakan Erdoğan Van'da
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van il merkezi ile Erciş ilçesinde TOKİ tarafından yaptırılan deprem konutlarının teslimi sebebi ile düzenlenecek anma etkinliklerine katılmak için Van'a geldi.
Haber1
Manisa'da Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi
Manisa Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle kentte kurban kesilecek ve satılacak yerleri belirledi.
Haber1
CHP'nin Hapishane Raporu
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin önümüzdeki günlerde açıklayacağı ‘Hapishaneler Raporu’nun içeriğiyle ilgili bazı açıklamalar yaptı.
Haber1
Polisten İğrenç Teklif!
Türkiye tarihinde kara bir leke olarak duran 90'lı yılların uygulamaları Adana'nın ardından Konya'da cereyan ediyor. Konya'da bin bir kılığa girerek İslami STK'ların müdavimlerine yanaşan üç polis, Muhbirlik teklifinde bulunarak komplolar peşinde oldukları ortaya çıktı.
Haber1
Koman'a Hizbullah Cemaati Soruldu
Ergenekon davasında savunma tanığı olarak dinlenen eski Jandarma Genel Komutanı ve eski MİT'çi Teoman Koman, "Hizbullah örgütünün MİT tarafından kurulduğu iddiası doğru mu?" sorusuna bakın ne cevap verdi.
Haber1
Sel Suları Kırklareli'de Can Aldı
Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Büyükkarıştıran beldesinde etkili olan yağmur nedeniyle meydana gelen selde 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda ev ve işyeri sular altında kaldı.
Haber1
Başbakan Erdoğan'ın Kur'an Okuyuşuna Tam Not
Mısırlı 'kurra' hafızlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kur'an-ı Kerim okuyuşuna tam not verdi.
Gazete Son Dakika RSS Hava Durumu twitter facebook
GÜNÜN RESMİ
-Yorumsuz-
-Yorumsuz-
ANKET
Mustazaflar Hareketinin Parti Kurmasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
Anket
VİDEOLU HABERLER
Haber1
Nuh Eğitim Der Bayram Öncesi Yetimleri Sevindirdi
Nuh Eğitim Der, Şırnak Merkez ile Roboski'de bulunan Yetim ve İhtiyaç Sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesi ayakkabı yardımında bulundu.
Haber1
Müslümanlara Verilen 205 Yıllık Ceza, Adana'da Kınandı
Akdeniz İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu; İslami STK üyelerine verilen 205 yıllık hapis cezasını düzenledikleri kitlesel basın açıklamasıyla protesto etti.
Haber1
Diyarbakır'da Kurban Bayramı Telaşı
Diyarbakır'da Kurban Bayramı telaşı kendini göstermeye başladı. Bayrama 2 gün kala alışveriş yoğunluğunun yaşandığı çarşı pazarlarda esnaf iş yokluğundan, müşteriler ise fiyat yüksekliğinden şikayetçiler.
Haber1
Avrupa Yetim Der Konya'da
Avrupa Yetim Der yetkilileri, yardım için çıktıkları Türkiye turunda Adana'dan sonra vardıkları nokta Konya oldu.
Haber1
Başbakan Erdoğan Van'da
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van il merkezi ile Erciş ilçesinde TOKİ tarafından yaptırılan deprem konutlarının teslimi sebebi ile düzenlenecek anma etkinliklerine katılmak için Van'a geldi.
EN ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANAN HABERLER
Sitemiz Sadece İnternet Üzerinden Yayın Yapmaktadır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
hur-seda@hotmail.com   © 2008 - 2018   Tüm Hakları Saklıdır.