Ana SayfaGüncel
2012-10-23 00:36
Edip Gümüş: Kurban Bayramı Huzura Vesile Olsun

Edip Gümüş: Kurban Bayramı Huzura Vesile Olsun

Kurban Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajda İslam ümmetinin içinde bulunduğu duruma dikkat çeken Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, bayramın, İslam âlemine selamet ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.
Paylaş | Facebook   | + Ο -
Yazdir
Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş adına basın kuruluşlarına gönderilen mailde İslam aleminin Kurban Bayramı tebrik edilerek, İslam âlemine selamet ve huzur getirmesi temennisinde bulunuldu.
 
Allah'a hamd, Resülü Hz Muhammed'e salat ve selamla başlanan mesajda, İslami mukaddessatlara yapılan saldırılara dikkat çekilerek, sorunların çözümünün Resulullah'a uyulmasında olduğu belirtildi.
 
"Müslümanların Başlarına Gelenler O'na (sav) Uyulmamasındandır"
"Müslümanların kanlarının akıtıldığı, aralarına düşmanlık fitnesinin ekildiği ve Hz. Peygamber başta olmak üzere İslami mukaddesatlara saldırılan bir ortamın burukluğu içerisinde bayrama girmiş bulunmaktayız" denilen mesajda, Müslümanların başlarına gelenlerin temel sebeplerinin, Peygamberimizin (sav) emir ve tavsiyelerine riayet edilmemesi, meselelere O'nun baktığı gibi bakılmaması ve O'nun yaptıklarına ve söylediklerine uyulmaması olduğu vurgulandı.
 
Günümüzde Müslümanların içinde bulunduğu sorun ve problemler dikkat çekilen mesajda, "Kâfirler, Allah (cc)'ın kitabına ve Resulullah'a (sav) hakaret cüretini kendilerinde bulmakta, İslam coğrafyasını işgal ederek tarumar etmekte, Müslümanların namuslarını kirletmekte, başta Suriye olmak üzere Afganistan, Irak, Somali, işgal altındaki Filistin topraklarında ve dünyanın birçok yerinde her gün yüzlerce insan öldürtmekte, şehirler harap edilmekte, insanlar yerlerini yurtlarını terk etmek zorunda bırakılmakta…
 
"Referansının İslam Olduğunu Söyleyenler Şimdi Laikliği Model Olarak Sunuyor"
Türkiye'de bir zamanlar referansının İslam olduğunu söyleyen bazı Müslümanlar, şimdilerde muhafazakâr demokrat geçinerek Ümmete laikliği model olarak sunmakta, İslam'la müşerref olduktan sonra İslam'a teslim olmuş ve tüm benlikleri ile İslam sancağının yükselmesi için gayret sarf etmiş Müslüman Kürtler İslami ve insani haklarından mahrum bırakılmakta, günde binlerce hatta milyonlarca Müslüman haram içinde olup bunu adeta kanıksamış hale sokulmuş bulunmakta, tesettürü ile okuluna gitmek isteyen kız çocuklarımız halen ayrımcı ve düşmanca muamelelerle tahkir edilmekte ve dışlanmakta…
 
Müslümanlar bütün bunları görmeyip, bir takım teferruatlarla aralarına nifak sokuluyorsa bu, "Ama ben geçmiş ve geleceğin en üstünüyüm" diyen Peygamber Efendimiz'in (sav) istediği şekilde hareket etmediğimizdendir. O'nun meselelere baktığı gibi bakmadığımızdandır. O'nun yaptıklarını ve söylediklerini yapmaya çalışmadığımızdandır. O'nu hakkıyla tanımadığımızdan, O'nu unuttuğumuzdan, O'nun sünnetini yaşamadığımızdandır" denildi.
 
"Kendimize Gelmek ve Rasulullah'a (sav) Dönmek Zorundayız"
Müslümanların kıyamete kadar O'na uymakla emrolunduğu hatırlatılan mesajda, şu ifadelere yer verildi: "Kendimize gelmek ve Rasulullah'a (sav) dönmek zorundayız. Kıyamete kadar O'na uymak ve itaat etmekle emrolunmuşuz. Emrettiklerini yerine getirmek ve yasakladıklarından kaçınmak üzere ona itaat etmekle mükellefiz. O'na itaat etmek; söz ve amellerimizde O'nun şeriatına, sünnetine uymaktır. O'nun söz ve amellerine uygun olmayan söz ve ameller, kimden gelirse gelsin reddedilmelidir.
 
Ancak Peygamber Efendimiz'e (sav) uymakla hidayet ve rahmete erişilmesi mümkündür. O'na uyarsak özgür oluruz. O'na uyarsak İslami ve insani tüm haklarımıza kavuşuruz. O'na uyarsak fitnenin önüne geçmiş oluruz. İhtilaflardan kurtulur ve birbirimizin kanını dökmenin önüne geçebiliriz. Zilletten, fesattan, içinde boğulduğumuz haram ve günahlardan ancak O'na uymakla kurtulabiliriz."
 
"Sorunları Çözmek Ciddi Bir Kararlılık ve Çalışmayı Gerektirir"
Müslümanların İslami yaşamlarının önündeki engelleri kaldırmanın ve Kürt sorununu çözmenin ciddi bir kararlılık ve çalışmayı gerektirdiği vurgulanan mesajda, bir gün nala bir gün mıha vurarak bu işin çözülemeyeceği ve ilahi sorumluluktan kaçılamayacağı belirtildi.
 
"Müslüman Kanının Durdurulması İçin İslami ve Doğru Olanı Yaparız"
Mesajında hiçbir yerde Müslümanların kanlarının dökülmesini normal karşılamadıklarının altını çizen Gümüş, "Müslümanlar arasında fitnenin yaygınlaştığı ve büyüdüğü bir gerçektir. Bu anlamda, hiçbir beşeri sistemi kabul etmediğimizi ve hiçbir zaman, hiçbir yerde Müslümanların kanlarının dökülmesini normal karşılamadığımızı belirtmek isteriz. Dünyanın neresinde olursa olsun, akan Müslüman kanının durdurulması için bir katkımız olacaksa, İslami ve doğru olanı söyler ve yaparız. Şayet bir yerde bizi aşan bir durum varsa, imkânlarımız müdahaleye el vermiyorsa en azından Müslümanların, söz ve davranışlarımızdan zarar görmemeleri için itinalı davranırız. Müslümanların aleyhine olacak hiç bir malzemeyi kâfir ve zalimlerin eline vermemeye çalışırız. Müslümanların kendi aralarında oluşan fitneye dahil olmayız. Polemiklere girmeyiz. Zalimin zulmünün kesilmesi, helak olması ve fitnenin kalkması için kunut duası okur, birbirlerinin kanını döken Müslümanların barış ve saadeti için dua ederiz" dedi.
 
"O'nun (sav) Davasını Korumak İçin Her Şeyimizi Fedaya Hazırız"
Müslümanlar olarak Peygamberimizin (sav) sünnetini öğrenmeye, yaşamaya, yaşatmaya ve O'nun gösterdiği yoldan yürümeye çalışmamız gerektiğini belirten Gümüş, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Cemaat olarak O'nun mirasını yani davasını korumak için her şeyimizi feda etmeye hazır olduğumuzu belirtmek isteriz. Rabbimizi razı etmek için, insanlarımıza, mustazaf halkımıza karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmek için bunu yapacağız. İnsanlarımızın İslami ve insani haklarını elde etmek için, insanlarımızı selamete çıkarmak için bunu yapacağız inşaallah."
 
Son olarak bayramın, İslam âlemine selamet ve huzur getirmesini dileyen Gümüş, "Bu vesileyle başta şehid aileleri, tutuklu ve tutuklu aileleri, muhacir ve muhacir aileleri olmak üzere tüm Müslüman halkımızın ve İslam ümmetinin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor, bu mübarek günün tüm İslam âleminin selamet ve huzura kavuşmasına vesile olmasını Cenabı Allah (cc)'tan niyaz ediyorum. Rabbim Hac'a giden tüm Müslümanların ziyaretlerini, ibadetleri, dualarının ve tövbelerini kabul etsin.
 
Hakeza kurban kesenlerin de kurbanlarının Allah katında kabul edilmesini dilerim. Allah'a emanet olun, Allah yar ve yardımcınız olsun. Bizleri dualarınızdan eksik etmeyin" dedi.

İşte haber merkezlerine e-mail yoluyla gönderilen mesajın tamamı...

"Bismillahirrahmanirrahim

Hamd âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. Salat ve selam Hz. Muhammed Mustafa’ya, âline, ashabına ve kıyamete kadar O’nun sünnetine tabi olanların üzerine olsun.

Bizi başka bir Kurban Bayramı’na daha kavuşturan Rabbimize sonsuz hamd ve senalar olsun.

Müslümanların kanlarının akıtıldığı, aralarına düşmanlık fitnesinin ekildiği ve Hz. Peygamber başta olmak üzere İslami mukaddesatlara saldırılan bir ortamın burukluğu içerisinde bayrama girmiş bulunmaktayız. Müslümanların içinde bulundukları acizlik, karşılaştıkları sıkıntılar ve başlarına gelenlerin temel sebepleri, Peygamber Efendimiz’in (sav) emir ve tavsiyelerine riayet edilmemesi ve meselelere O’nun baktığı gibi bakılmadığındandır. O’nun yaptıklarına ve söylediklerine uymadığımızdandır.

Günümüzde Müslümanların giriftar olduğu birçok sorun ve problem bulunmaktadır. Kâfirler, Allah (cc)’ın kitabına ve Resulullah’a (sav) hakaret cüretini kendilerinde bulmakta, İslam coğrafyasını işgal ederek tarumar etmekte, Müslümanların namuslarını kirletmekte, başta Suriye olmak üzere Afganistan, Irak, Somali, işgal altındaki Filistin topraklarında ve dünyanın bir çok yerinde her gün yüzlerce insan öldürtmekte, şehirler harap edilmekte, insanlar yerlerini yurtlarını terk etmek zorunda bırakılmakta…

Türkiye’de bir zamanlar referansının İslam olduğunu söyleyen bazı Müslümanlar, şimdilerde muhafazakâr demokrat geçinerek Ümmete laikliği model olarak sunmakta, İslam’la müşerref olduktan sonra İslam’a teslim olmuş ve tüm benlikleri ile İslam sancağının yükselmesi için gayret sarf etmiş Müslüman Kürtler İslami ve insani haklarından mahrum bırakılmakta, günde binlerce hatta milyonlarca Müslüman haram içinde olup bunu adeta kanıksamış hale sokulmuş bulunmakta, tesettürü ile okuluna gitmek isteyen kız çocuklarımız halen ayrımcı ve düşmanca muamelelerle tahkir edilmekte ve dışlanmakta…

Müslümanlar bütün bunları görmeyip, bir takım teferruatlarla aralarına nifak sokuluyorsa bu, “Ama ben geçmiş ve geleceğin en üstünüyüm” diyen Peygamber Efendimiz’in (sav) istediği şekilde hareket etmediğimizdendir. O’nun meselelere baktığı gibi bakmadığımızdandır. O’nun yaptıklarını ve söylediklerini yapmaya çalışmadığımızdandır. O’nu hakkıyla tanımadığımızdan, O’nu unuttuğumuzdan, O’nun sünnetini yaşamadığımızdandır.

Kendimize gelmek ve Rasulullah’a (sav) dönmek zorundayız. Kıyamete kadar O’na uymak ve itaat etmekle emrolunmuşuz. Emrettiklerini yerine getirmek ve yasakladıklarından kaçınmak üzere ona itaat etmekle mükellefiz. O’na itaat etmek; söz ve amellerimizde O’nun şeriatına, sünnetine uymaktır. O’nun söz ve amellerine uygun olmayan söz ve ameller, kimden gelirse gelsin reddedilmelidir.

Ancak Peygamber Efendimiz’e (sav) uymakla hidayet ve rahmete erişilmesi mümkündür. O’na uyarsak özgür oluruz. O’na uyarsak İslami ve insani tüm haklarımıza kavuşuruz. O’na uyarsak fitnenin önüne geçmiş oluruz. İhtilaflardan kurtulur ve birbirimizin kanını dökmenin önüne geçebiliriz. Zilletten, fesattan, içinde boğulduğumuz haram ve günahlardan ancak O’na uymakla kurtulabiliriz.

Müslümanların İslami yaşamlarının önündeki engelleri kaldırmak ve Kürt sorununu çözmek ciddi bir kararlılık ve çalışmayı gerektirir. Bir gün nala bir gün mıha vurarak bu işi çözemezseniz ve ilahi sorumluluktan kurtulamazsınız.

Müslümanlar arasında fitnenin yaygınlaştığı ve büyüdüğü bir gerçektir. Bu anlamda, hiçbir beşeri sistemi kabul etmediğimizi ve hiçbir zaman, hiçbir yerde Müslümanların kanlarının dökülmesini normal karşılamadığımızı belirtmek isteriz. Dünyanın neresinde olursa olsun, akan Müslüman kanının durdurulması için bir katkımız olacaksa, İslami ve doğru olanı söyler ve yaparız. Şayet bir yerde bizi aşan bir durum varsa, imkânlarımız müdahaleye el vermiyorsa en azından Müslümanların, söz ve davranışlarımızdan zarar görmemeleri için itinalı davranırız. Müslümanların aleyhine olacak hiç bir malzemeyi kâfir ve zalimlerin eline vermemeye çalışırız. Müslümanların kendi aralarında oluşan fitneye dahil olmayız. Polemiklere girmeyiz. Zalimin zulmünün kesilmesi, helak olması ve fitnenin kalkması için kunut duası okur, birbirlerinin kanını döken Müslümanların barış ve saadeti için dua ederiz.

Müslümanlar olarak tüm kardeşlerimizle beraber Peygamber Efendimiz’in (sav) sünnetini öğrenmeye, yaşamaya, yaşatmaya ve O’nun gösterdiği yoldan yürümeye çalışmalıyız. Cemaat olarak O’nun mirasını yani davasını korumak için her şeyimizi feda etmeye hazır olduğumuzu belirtmek isteriz. Rabbimizi razı etmek için, insanlarımıza, mustazaf halkımıza karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmek için bunu yapacağız. İnsanlarımızın İslami ve insani haklarını elde etmek için, insanlarımızı selamete çıkarmak için bunu yapacağız inşaallah.

Bu vesileyle başta şehid aileleri, tutuklu ve tutuklu aileleri, muhacir ve muhacir aileleri olmak üzere tüm Müslüman halkımızın ve İslam ümmetinin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, bu mübarek günün tüm İslam âleminin selamet ve huzura kavuşmasına vesile olmasını Cenabı Allah (cc)’tan niyaz ediyorum. Rabbim Hac’a giden tüm Müslümanların ziyaretlerini, ibadetleri, dualarının ve tövbelerini kabul etsin.

Hakeza kurban kesenlerinde kurbanlarının Allah katında kabul edilmesini dilerim. Allah’a emanet olun, Allah yar ve yardımcınız olsun. Bizleri dualarınızdan eksik etmeyin.

Kardeşiniz Edip GÜMÜŞ"

(İLKHA / Hürseda Haber)Yorum Ekle
misafir
hangi gun bayramın birinci günü
2012-10-23
bu konudaki gürüsünü acıkladımı veya sizin görüsünüz nedir
Zülfikar Botanlı
Allah Razı Olsun
2012-10-23
Bizde burdan, Bayramınızı kutlar, hayırlara, huzura vesile olmasını, biran önce ailenize ve İslami Camiaya kavuşmanızı temenni ederiz...
Veysel
EDé BESE yani!
2012-10-22
Türkiye’de bir zamanlar referansının İslam olduğunu söyleyen bazı Müslümanlar, şimdilerde muhafazakâr demokrat geçinerek Ümmete laikliği model olarak sunmakta, İslam’la müşerref olduktan sonra İslam’a teslim olmuş ve tüm benlikleri ile İslam sancağının yükselmesi için gayret sarf etmiş Müslüman Kürtler İslami ve insani haklarından mahrum bırakılmakta, günde binlerce hatta milyonlarca Müslüman haram içinde olup bunu adeta kanıksamış hale sokulmuş bulunmakta, tesettürü ile okuluna gitmek isteyen kız çocuklarımız halen ayrımcı ve düşmanca muamelelerle tahkir edilmekte ve dışlanmakta…
dikkatimi çeken cümle buydu
Kategoriye Ait Diğer Haberler
Haber1
Havalimanında Bayram Yoğunluğu
Kurban Bayramı tatilinde yoğunluk sebebiyle havayolu şirketleri ek sefer düzenledi.
Haber1
MİT Görevlileri İçin Soruşturma Talebi
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, farklı kimlik bilgileriyle dinleme kararı aldıkları iddia edilen MİT görevlileri hakkında soruşturma başlatılması amacıyla Başbakanlık'tan izin istedi.
Haber1
Tekstilkent İçin Yakında İlk Kazma Vurulacak
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Van'a gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Edremit TOKİ ve Tekstilkentin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.
Haber1
MİNHAP'tan Bayram Mesajı
Marmara insani Hak ve Özgürlükler Platformu (MİNHAP) bayram mesajı yayımladı. Yayımlanan bayram mesajında tüm Müslümanların bayramı tebrik edilerek "Bu bayramın ümmetin vahdetine vesile olmasını rabbimizden dileriz" denildi.
Haber1
Sevinç ve Acıyı Bir Arada Yaşıyoruz
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, bayram sevincinin. Suriyeli sığınmacılarla paylaşılmasını istedi, ''Terör fitnesinin de ortadan kalkması için dua edelim'' dedi.
Haber1
Kuran Kursu Öğrenciler' den Örnek Davranış
Mersin'in Tarsus ilçesinde Kırklarsırtı Fatih Camisi Kuran kursu öğrencileri aralarında para toplayarak, yoksul ve bedensel engelli olan iki arkadaşlarına kurbanlık koç hediye etti.
Haber1
TESÇAĞ'dan Bayram Mesajı
Tesettüre Çağrı Platformu(TESÇAĞ) yayımladığı bayram mesajı ile tüm Müslümanların bayramını kutlarken bayram nedeniyle bir dizi tavsiyelerde bulundu.
Haber1
Kınalı Koçlarla Yetim ve Öksüzlerin Bayram Sevinci
Seydişehir Kaymakamlığınca hayırsever vatandaşların desteği ile alınan 100 Koç, kurdelelerle süslenerek ve kına yakılarak yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi.
Haber1
Kurban Satıcıları Fiyattan Yana Dertli
Türkiye'nin ve Mersin'in çeşitli il ve ilçelerinden satmak için hayvanlarını Mersin şehir merkezine getiren hayvan sahipleri, fiyatların geçen sene ile aynı olmasından dolayı dertli.
Haber1
Tutuklanan 60 Kişi Serbest Bırakıldı
Kuveyt'te geçtiğimiz hafta hükümeti protesto etmek amacıyla gösteri yaptıkları için tutuklanan 60 kişi serbest bırakıldı
Haber1
Trafik Kazası: 3 Ölü, 6 Yaralı
Mersin'in Tarsus ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi öldü, 6 kişi de yaralandı.
Haber1
Mustazaflar Cemiyeti'nden Kurban Bayramı Mesajı
Mustazaflar Cemiyeti Genel Merkezi, tüm dünya Müslümanlarının zulüm ve esaretten kurtulduğu, dünya Mustazaflarının haklarına kavuştuğu ve mazlumların zulümden kurtulduğu bayramlar temennisi ile tüm Müslümanların Kurban Bayramı tebrik edildi.
Haber1
Mahkeme Başkanı: Tolon'dan Ne Bekliyordunuz?
Ergenekon Davası'nda bugün, sanıklardan emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un savunma tanığı olarak gösterdiği Adli Tıp Uzmanı Prof.Dr.Sevil Atasoy dinlendi...
Haber1
Başbakan Erdoğan Van'da
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van il merkezi ile Erciş ilçesinde TOKİ tarafından yaptırılan deprem konutlarının teslimi sebebi ile düzenlenecek anma etkinliklerine katılmak için Van'a geldi.
Haber1
Manisa'da Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi
Manisa Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle kentte kurban kesilecek ve satılacak yerleri belirledi.
Haber1
CHP'nin Hapishane Raporu
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin önümüzdeki günlerde açıklayacağı ‘Hapishaneler Raporu’nun içeriğiyle ilgili bazı açıklamalar yaptı.
Haber1
Polisten İğrenç Teklif!
Türkiye tarihinde kara bir leke olarak duran 90'lı yılların uygulamaları Adana'nın ardından Konya'da cereyan ediyor. Konya'da bin bir kılığa girerek İslami STK'ların müdavimlerine yanaşan üç polis, Muhbirlik teklifinde bulunarak komplolar peşinde oldukları ortaya çıktı.
Haber1
Koman'a Hizbullah Cemaati Soruldu
Ergenekon davasında savunma tanığı olarak dinlenen eski Jandarma Genel Komutanı ve eski MİT'çi Teoman Koman, "Hizbullah örgütünün MİT tarafından kurulduğu iddiası doğru mu?" sorusuna bakın ne cevap verdi.
Haber1
Sel Suları Kırklareli'de Can Aldı
Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Büyükkarıştıran beldesinde etkili olan yağmur nedeniyle meydana gelen selde 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda ev ve işyeri sular altında kaldı.
Haber1
Başbakan Erdoğan'ın Kur'an Okuyuşuna Tam Not
Mısırlı 'kurra' hafızlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kur'an-ı Kerim okuyuşuna tam not verdi.
Gazete Son Dakika RSS Hava Durumu twitter facebook
GÜNÜN RESMİ
-Yorumsuz-
-Yorumsuz-
ANKET
Mustazaflar Hareketinin Parti Kurmasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
Anket
VİDEOLU HABERLER
Haber1
Nuh Eğitim Der Bayram Öncesi Yetimleri Sevindirdi
Nuh Eğitim Der, Şırnak Merkez ile Roboski'de bulunan Yetim ve İhtiyaç Sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesi ayakkabı yardımında bulundu.
Haber1
Müslümanlara Verilen 205 Yıllık Ceza, Adana'da Kınandı
Akdeniz İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu; İslami STK üyelerine verilen 205 yıllık hapis cezasını düzenledikleri kitlesel basın açıklamasıyla protesto etti.
Haber1
Diyarbakır'da Kurban Bayramı Telaşı
Diyarbakır'da Kurban Bayramı telaşı kendini göstermeye başladı. Bayrama 2 gün kala alışveriş yoğunluğunun yaşandığı çarşı pazarlarda esnaf iş yokluğundan, müşteriler ise fiyat yüksekliğinden şikayetçiler.
Haber1
Avrupa Yetim Der Konya'da
Avrupa Yetim Der yetkilileri, yardım için çıktıkları Türkiye turunda Adana'dan sonra vardıkları nokta Konya oldu.
Haber1
Başbakan Erdoğan Van'da
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van il merkezi ile Erciş ilçesinde TOKİ tarafından yaptırılan deprem konutlarının teslimi sebebi ile düzenlenecek anma etkinliklerine katılmak için Van'a geldi.
EN ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANAN HABERLER
Sitemiz Sadece İnternet Üzerinden Yayın Yapmaktadır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
hur-seda@hotmail.com   © 2008 - 2018   Tüm Hakları Saklıdır.