Ana SayfaPolitika
2012-10-21 10:53
Hükümet Kendisine Çeki Düzen Vermezse...

Hükümet Kendisine Çeki Düzen Vermezse...

Mustazflar Hareketi Sözcüsü Hüseyin Yılmaz ve Avukat Mirhan Özbekli, Adana'da İslami STK duruşmasında 23 kişiye verilen toplam 205 yıl cezayı değerlendirerek, 28 Şubat sürecinde de bir kısım insanların hedef gösterilip harcandığını, bugün de aynı şekilde bu uygulamanın Mustazaflar Cemiyeti'ne yapılmaya çalışıldığına dikkatleri çektiler.
Paylaş | Facebook   | + Ο -
Yazdir

VAN- Sunuculuğunu İlke Haber Ajansı Van Bölge Temsilcisi Fikret Özkan'ın yaptığı hafta Ertesi'nin bu haftaki programında, Adana'da İslami STK duruşmasında 23 kişiye verilen Hatoplam 205 yıl ceza ele alındı. Programa telefon bağlantısıyla konuk olan Mustazaflar Hareketi sözcüsü Avukat Hüseyin Yılmaz ve davanın müdahil avukatlarından Mirhan Özbekli, dava sürecince yapılan hukuksuzluklara dikkat çekti.

"Söz Konusu Bizim Camia Olunca İttifak Ediyorlar"
Mustazaflar camiasına yapılan hukuksuzlukların 2006 yılından beri devam ettiğini söyleyen Mustazaflar Hareketi Sözcüsü Av. Hüseyin Yılmaz, Mustazaflar camiasının legal anlamda yaptığı faaliyetlerin devamlı engellenmek istendiğine vurgu yaptı. Camianın legal alandaki faaliyetlerini sindiremeyen bazı derin yapıların farklı senaryolarla ortaya çıktığını söyleyen Yılmaz, "İlk önce kendi kontrollerindeki, kendini PKK militanı olarak lanse edenlerce derneklerimiz kundaklandı, üyelerimiz yaralandı. En son Yüksekova'da bir kardeşimiz şehit edildi. Hem de polislerin gözü önünde. Derneğimize yapılan 60'a yakın saldırıyla ilgili hiç kimse yakalanmadı. Sadece bir derin güç yok. Birden fazla derin güç var. Bunlar söz konusu bizim camia olunca ittifak ediyorlar. Hükümetin bundan haberi var. Milletvekillerine, iç işlerine rapor şeklinde sunuldu. İhya Der olayında da, daha yargılanma devam ederken İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a kendim bildirdim. Bakan Bey, dinleyip bakacağız dedi. Fakat bir türlü arkası gelmedi" diyerek hükümetin bir an önce kendisine çeki düzen vermesi gerektiğini aksi takdirde halkın bu görevi yerine getireceğini söyledi.

Niçin İnzar Dergisi Okuyorsunuz?

Programa daha sonra katılan davanın müdahil avukatlarından Mirhan Özbekli ise; davanın başlangıç seyrini ve müvekkillere isnat edilen suçları anlattı. Müvekkillerinin 2008'de gözaltına alındığını hatırlatan Özbekli, gözaltı süresince yasal faaliyetlerin bir suç gibi gösterilmeye çalışıldığını söyleyerek, "Gözaltında; 'Niye İnzar Dergisi okuyorsunuz, falan kişinin kitabını niye okuyorsunuz, falan gazeteyi neden okuyorsunuz, falan şahsın mevlidine niye katılıyorsunuz?' gibi sorular sorulmuştu. O dönemin şartına bağlı olarak bir kısım insanın harcanması gerekiyordu. Bu gerekçeyle yola çıkıldı" dedi.

"Bunları Rabbimize Havale Ediyoruz"

Yapılan hukuksuzların 28 Şubat sürecini aratmadığını söyleyen Özbekli, "28 Şubat sürecindeki hukuk dışı uygulamalar , yapılan işler, nasıl bugün soruşturmalara, meclis araştırmalarına konu oluyorsa; ben inanıyorum tarafsız bir yargı ve meclis oluşturulursa bugün bu yapılanlar da aynı o şekilde soruşturmalara konu olacak. Mahkeme kararından sonra mahkeme başkanıyla yüz yüze görüşmemizde şaşırdı. Dosyayı yeteri kadar okuyamamış. Dosya tarafsız bir şekilde değerlendirildiğinde hiçbir suç unsuru yok. Bugüne kadar hiçbir faaliyetleri hiçbir şekilde soruşturmaya konu olmamış dürüst insanların harcanması gerekiyormuş! Bunlar da o senaryoyu uyguluyorlar. 28 Şubat sürecinde nasıl bir kısım insanlar hedef gösterildi ve harcandıysa bugün de bu kesim hedef gösteriliyor ve harcanmak istiyorlar. Bunları Rabbimize havale ediyoruz. Bugün iktidar da gazeteler de sivil toplum kuruluşları da bu hadiselere kulakları kapalıdır" ifadelerini kullandı.

"Umarım Yargıtay'da Bir Kısım Dürüst Yargıçlar Vardır"

Özbekli son olarak, davanın bundan sonraki seyri hakkında, "Süre tutum dilekçesi verdik. Kararı temyiz ettik. Gerekçeli karar bize tebliğ edildiğinde de biz gerekçeli temyizi sunacağız; fakat üzgünüm; Malatya dosyasında da Elazığ dosyasında da gördüm. Yargıtay hiçbir şekilde dosyayı incelemiyor. Örneğin; Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ana davada 1 saat içinde 78 klasörlük dosyadan karar çıktı. Ama umarım Yargıtay'da bir kısım dürüst yargıçlar vardır. İnşallah beni yanıltırlar. Ama ben çok da iyimser değilim" sözlerine yer verdi. (Fırat Arslan-İLKHA)


 Yorum Ekle
EMİR HATAB
selam olsun
2012-10-21
başkanım biz sabır edecegiz onlar ziletle ve zindanla gelseler gene sabır edecegiz...

selam olsun Mustazaflar cemyetine selam olsun.. Çünkü zafer kuranı rehber edenlerin olacak
Kategoriye Ait Diğer Haberler
Haber1
Bakan Ergün: Bu Eylemlerden Vazgeçin
Bakan Ergün, bazı cezaevlerinde açlık grevi yapanlara seslenerek, ''Bu eylemlerden vazgeçin'' dedi.
Haber1
Başbakan, Van için Toplanan Paralara Açıklık Getirdi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van depremi sonrası ortaya atılan 'Bu kadar para toplandı, yurt dışında paralar geldi, bu paralar ne oldu?' iddialarına cevap verdi. Erdoğan,"Bunu size söyleyenlere 'Siz bu topladığınız paraların acaba ne kadarını Başbakanlık hesabına yatırdınız' diye sorun. Başbakanlığın hesabına yatan para b
Haber1
Sözen: Rol Veren Örnek Alınan Ülkeyiz
AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Prof. Dr. Edibe Sözen, dünyada paradigmanın değiştiğini belirterek, bu değişimde Türkiye'nin aktif rol aldığını söyledi. Türkiye'nin dış politikasını eleştirenlerin, yeniliğe açık olmayan çevreler olduğunu savunan Sözen, Batı'da hala Osmanlı korkusu bulunduğunu ifade etti.
Haber1
Hasta Mahkuma Ceza Erteleme
Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, son şekili verilen yasa tasarıları hakkında bilgi verdi. Babacan, cezaevi koşullarında hayatını yalnız idame ettiremeyen mahkumların cezalarının iyileşinceye kadar ertelenebileceğini söyledi.
Haber1
İsrail'e Mesaj Yanıtı
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ünal, "İsrailli yetkililerin basına mesaj vermeye çalışmak yerine ilişkilerin normalleşmesi için beklenen adımları atmaları gerekmektedir" dedi.
Haber1
Hükümet Kendisine Çeki Düzen Vermezse...
Mustazflar Hareketi Sözcüsü Hüseyin Yılmaz ve Avukat Mirhan Özbekli, Adana'da İslami STK duruşmasında 23 kişiye verilen toplam 205 yıl cezayı değerlendirerek, 28 Şubat sürecinde de bir kısım insanların hedef gösterilip harcandığını, bugün de aynı şekilde bu uygulamanın Mustazaflar Cemiyeti'ne yapılmaya çalışıldığına dikkatleri çektiler.
Haber1
Kolombiya ile Vize Resmen Kalktı
Türkiye ile Kolombiya arasında vizeler kalktı.
Haber1
13 İl Büyükşehir Oluyor
TBMM İçişleri Komisyonu'nda, 13 ilin büyükşehir yapılmasına ilişkin tasarının 4. maddesi kabul edildi.
Haber1
'Sivil Uçakta Askeri Malzeme Taşınıyordu'
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye uçağındaki kargoya el konulmasının Türkiye ile Rusya arasında aşılamayan bir kriz olmadığını söyledi.
Haber1
AK Parti, 18 Yaş Teklifini İmzaya Açtı
AK Parti, seçilme yaşının 18 yaşa düşürülmesine ilişkin teklifi imzaya açtı.
Haber1
Kurtulmuş Hacca Gitti
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Hac farizasını yerine getirmek üzere ailesiyle beraber saat 06.00'da Ankara'dan Suudi Arabistan'a uçtu.
Haber1
Erdoğan: İran'a Üçlü Sistem Önerdik
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'deki krizin çözümü konusunda İran'a 'üçlü müzakere sistemi' önerdiklerini söyledi.
Haber1
Hatay Milletvekili Akgöl Van İzlenimlerini Aktardı
Yaşanan sıkıntıları yerinde görme amacıyla Van'a 3 günlü bir ziyaret gerçekleştiren Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Van izlenimlerini yaptığı basın açıklamasıyla kamuoyuna aktardı.
Haber1
'Hz. Muhammed'e Kimliğe' Sert Tepki!
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında, ''AKP Kırklareli İl Başkanı Hz. Muhammed için kimlik kartı hazırlamış. Sömürüye bak. Sen kimsin? Hangi hakla sevgili Peygamberimizin kimlik kartını çıkarırsın?'' dedi.
Haber1
Referandum Olmayacak
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yerel seçimlerin 27 Ekim 2013'te yapılmasını öngören Anayasa değişikliğine ilişkin düzenlemeyi bir kez daha görüşülmek üzere Tbmm'ye iade etti.
Haber1
Meclis'te Kritik Uludere Toplantısı
Uludere'de, 28 Aralık 2011'de 34 sivilin hayatını kaybettiği katliamın ardından TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nun bünyesinde kurulan Alt Komisyon, bugün saat 11.00'de yapacağı toplantı ile 'araştırma' sürecine nokta koyup koymayacağını karara bağlayacak
Haber1
Bahçeli: CHP Bu Siyasi Oyunda Boğulacak
MHP Lideri Devlet Bahçeli, yerel seçimin erkene alınmasına ilişkin Anayasa değişikliğinin referandum eşiğinde kabul edilmesiyle ilgili "CHP aklınca bir siyasi oyun oynamıştır ama bu oyunun içinde kendisi boğulacaktır" diye konuştu.
Haber1
Erdoğan Rusya'ya Sert Çıktı
Başbakan Erdoğan, Suriye uçağındaki el konulan malzemelerle ilgili olarak bilgi isteyen Rusya’ya “Bizden bilgi istemene gerek yok. Bu bilgiyi ilgili büroya sor. O sana versin” derken; uçaktaki malzemelerin ise kesinlikle harp malzemesi olduğunu söyledi
Haber1
Cumhurbaşkanı; Referandum Vicdana Sığmaz
Cumhurbaşkanı Gül'ün referandum aralığı olan 360 oyla kabul edilen yerel seçim kanununu bugün Meclis'e iade etmesi bekleniyor. Gül'ün 'Suriye sorunu ve kış şartlarında referandum sandığının ortaya konması vicdana sığmaz' yorumu yaptığı öğrenildi.
Haber1
'Uçak Bazı İhlaller Sebebiyle İndirildi'
Başbakan Erdoğan, Erzurum'a teknik iniş yapan Ermenistan'a ait uçağa ilişkin, ''Burada yine bazı ihlaller sebebiyle bu indirilme işlemi gerçekleştirildi'' dedi.
Gazete Son Dakika RSS Hava Durumu twitter facebook
GÜNÜN RESMİ
-Yorumsuz-
-Yorumsuz-
ANKET
Mustazaflar Hareketinin Parti Kurmasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
Anket
VİDEOLU HABERLER
Haber1
Nuh Eğitim Der Bayram Öncesi Yetimleri Sevindirdi
Nuh Eğitim Der, Şırnak Merkez ile Roboski'de bulunan Yetim ve İhtiyaç Sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesi ayakkabı yardımında bulundu.
Haber1
Müslümanlara Verilen 205 Yıllık Ceza, Adana'da Kınandı
Akdeniz İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu; İslami STK üyelerine verilen 205 yıllık hapis cezasını düzenledikleri kitlesel basın açıklamasıyla protesto etti.
Haber1
Diyarbakır'da Kurban Bayramı Telaşı
Diyarbakır'da Kurban Bayramı telaşı kendini göstermeye başladı. Bayrama 2 gün kala alışveriş yoğunluğunun yaşandığı çarşı pazarlarda esnaf iş yokluğundan, müşteriler ise fiyat yüksekliğinden şikayetçiler.
Haber1
Avrupa Yetim Der Konya'da
Avrupa Yetim Der yetkilileri, yardım için çıktıkları Türkiye turunda Adana'dan sonra vardıkları nokta Konya oldu.
Haber1
Başbakan Erdoğan Van'da
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van il merkezi ile Erciş ilçesinde TOKİ tarafından yaptırılan deprem konutlarının teslimi sebebi ile düzenlenecek anma etkinliklerine katılmak için Van'a geldi.
EN ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANAN HABERLER
Sitemiz Sadece İnternet Üzerinden Yayın Yapmaktadır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
hur-seda@hotmail.com   © 2008 - 2018   Tüm Hakları Saklıdır.