Her kitabın ayrı bir hukuku vardır. Her kitabın ayrı bir değeri vardır.  Her kitabın ayrı bir okuma zamanı vardır. Biz Müslümanlar için okumak, hayati bir meselidir. Çünkü öğrenmek bizim için farzdır. Şunu unutmayalım ki, okumayan toplumlar okuyan toplumlara boyun eğerler. Okumaktan amacımız, hayatımıza faydalı olacak olan okumadır. İşte bu minvalde, siz kitap dostlarına bu yazımızda iki önemli eseri tanıtmaya gayret göstereceğiz.
 
            Birinci kitabımız, Yazar Kul Sadi Yüksel’in kaleme aldığı “En Büyük İnkılâp” isimli eserdir.
 
            İnsan, düşünebilme yeteneğine sahip bir varlıktır. Düşüne bilen ve düşündüklerini kavrayabilen bir kul. Kendisini yaratan Rabbi Allah’a şirk koşmadan kul olmak onun yaratılış gayesidir. İnsan, kendisini, varlığını düşünce sahasına getirecek, Rabbi Allah’ın kendisine verdiği bu yeteneği kullanarak düşünüp idrak edebilirse, inkârı mümkün olmayan hakikati kavraya bilecektir…
 
            Tevhidin zıddı şirktir. İnsanlar içlerinde ki En büyük İnkılâbı tevhid inkılâbını gerçekleştirmeleri gerekiyor. Bunun içinde tevhidin mahiyetini bilmeleri lazım. İşte yazarımız bu eserinde Müslümanlara bir metot bir pencere açmaktadır.
 
            Eserden bazı konu başlıkları: Şirkten arınmış bir iman, tevhid’de samimiyet, iki ilah edinmeyin, cennet anahtarı…
 
            “En Büyük İnkılâp” isimli eser değişim dersleri serisinin 22’in kitabıdır. Kitap Misyon Yayınları tarafından okurun istifadesine sunulmuştur. Okunmasında okuyucuya büyük kazanımlar verecek bir eser olduğunuz söylememiz mümkündür.
 
            Eser hakkında detaylı bilgi için: 0212 512 45 43
 
            İkinci kitabımız ise, Yazar Mustafa Çelik’in kaleme aldığı İslam’ın yitik yadigârları serisi altında çıkan dört ciltlik bir eserdir.
 
 
            1- Bilgi
            2- Sevgi
            3- İlgi
            4- Saygı
 
            Bir mümin Müslüman da bu dört madde var olması gerekiyor.  Birbirimizi sevmeliyiz. Farklı camialarda olan kardeşlerimizin yaşam tarzına saygı göstermeliyiz. Doğru yaşamak için mutlaka, doğru bilgiye ulaşmayı kendimize şiar edinmeliyiz. Ümmetin meselelerine ilgili olmalıyız.
 
            Birinci cildin önsözünde yazarımız şu açıklamada bulunuyor:
 
            “Asr-ı Saadet’te İslam denilince öncelikli olarak insan aklına ‘Bilgi’, ‘Sevgi’, ‘İlgi’, ve ‘Saygı’ geliyordu. Şayet bugün İslam denilince insanların aklına bunlar gelmiyorsa; suç İslam’ın değil, İslam’ı yanlış anlayanların ve İslam’ın doğru anlaşılmasına engel teşkil edenlerindir. Şunu biliniz ki, bilgi, sevgi, ilgi ve saygı insanlığın ortak değerleridir.”
 
           
            Kitabın her bir cildi, 366 sayfadan oluşmakta olup, Fütüvvet Yayınları tarafından okurun beğenisine sunulmuştur. Bu el emeği göz nuru kıymetli eseri, aile fertlerinin okumasında faydalı olacağınız ümid ediyoruz.
 
            Eser hakkında detaylı bilgi için: 0212 515 15 45
 
            Üçüncü kitabımız ise Yazar Mehmed Göktaş’ın kalem aldığı “Haftalar Şahid Olsun” isimli eserdir.

           
            Kitap ismini Haftalık olarak yayın yapan Doğruhaber Gazetesinde yayınlanan yazılardan almaktadır.  Kitapta birbirinden önemli makaleler içermektedir. Bu yazılara tarihe düşülmüş notlar dememizde mümkündür. Bazı okurlar vardır, önemsedikleri yazarların makalelerini kesip saklarlar. Yani deyim yerindeyse arşiv yaparlar. Bu kitap Mehmed Göktaş’ın makalelerini önemseyenler için bir arşiv niteliğindedir. Haftaların nasıl şahid olduğunu merak ediyorsanız şimdi “Haftalar Şahid Olsun” isimli eseri okuma vakti!
 
            Eser hakkında detaylı bilgi için: 0352 221 37 86
 
            Son olarak bu önemli eserleri, bizlere kazandırdıkları için üç kıymetli yazarlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

(Ziya Gündüz)
Gazete Son Dakika RSS Hava Durumu twitter facebook
GÜNÜN RESMİ
-Yorumsuz-
-Yorumsuz-
ANKET
Mustazaflar Hareketinin Parti Kurmasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
Anket
VİDEOLU HABERLER
Haber1
Nuh Eğitim Der Bayram Öncesi Yetimleri Sevindirdi
Nuh Eğitim Der, Şırnak Merkez ile Roboski'de bulunan Yetim ve İhtiyaç Sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesi ayakkabı yardımında bulundu.
Haber1
Müslümanlara Verilen 205 Yıllık Ceza, Adana'da Kınandı
Akdeniz İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu; İslami STK üyelerine verilen 205 yıllık hapis cezasını düzenledikleri kitlesel basın açıklamasıyla protesto etti.
Haber1
Diyarbakır'da Kurban Bayramı Telaşı
Diyarbakır'da Kurban Bayramı telaşı kendini göstermeye başladı. Bayrama 2 gün kala alışveriş yoğunluğunun yaşandığı çarşı pazarlarda esnaf iş yokluğundan, müşteriler ise fiyat yüksekliğinden şikayetçiler.
Haber1
Avrupa Yetim Der Konya'da
Avrupa Yetim Der yetkilileri, yardım için çıktıkları Türkiye turunda Adana'dan sonra vardıkları nokta Konya oldu.
Haber1
Başbakan Erdoğan Van'da
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van il merkezi ile Erciş ilçesinde TOKİ tarafından yaptırılan deprem konutlarının teslimi sebebi ile düzenlenecek anma etkinliklerine katılmak için Van'a geldi.
EN ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANAN HABERLER
Sitemiz Sadece İnternet Üzerinden Yayın Yapmaktadır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
hur-seda@hotmail.com   © 2008 - 2018   Tüm Hakları Saklıdır.