Siirt İl Milli Eğitim Müdürü İstifa EttiHaber1
Siirt Milli Eğitim Müdürü Dr. Davut Okçu istifa etti. Dr. Okçu gördüğü lüzum üzerine istifa ettiğini ve üniversitedeki görevine döndüğünü belirtti.
KPSS Sonuçları AçıklandıHaber1
2012 Ortaöğretim ve Önlisans KPSS sonuçları açıklandı.
Batman Üniversitesi'nde AÖF Dersleri BaşlıyorHaber1
Batman Üniversitesinden yapılan açıklamada Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) derslerinin 17 Kasım'dan itibaren üniversitenin merkez kampusundaki ek binada verileceği belirtildi.
Batmanlı Öğrencilerden Mersin ve Gaziantep GezisiHaber1
Batman Türk Telekom Anadolu Lisesi öğrencileri, 3 gün 2 gece Mersin ve Gaziantep illerini gezdi.
Okul Müdürlerinden Öğrencilere Yakın MarkajHaber1
Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar'ın Anadolu Lisesi Müdürleriyle bir araya geldiği toplantıda, üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin okul müdürleri tarafından yakın marka...
Hür-Der Antep'teki Eğitim Skandalını AraştırıyorHaber1
Gaziantep'te eğitim skandalı ile ilgili incelemelerde bulunan Hür-Der yetkilileri, mağdur öğrenci ve ailelerin yanı sıra Türktepe İlköğretim Okulunun idarecileriyle görüşüyor. Hür Der yetk...
Rusya'da İlköğretimde Başörtülü Derse İzinHaber1
Rusya'da okulların açılmasıyla Stavrapol bölgesinde beş ilköğretim öğrencisinin okula başörtülü olarak alınmamasını değerlendiren Rusya Eğitim Bakanı Dmitri Limanov, öğrencilerin başörtü t...
Kur'an Kursu Öğreticileri Eğitimlerini TamamladıHaber1
Tarsus Müftülüğü bünyesinde görevlerine başlayan aday Kur'an Kursu Öğreticileri 40 gün boyunca Temel ve Hazırlayıcı Eğitim, Hizmet İçi Eğitim Kursu kurslarını başarı ile tamamladılar.
'Gültepe İlköğretim Okuluna Atama Yapılmadı'Haber1
İl Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa, Gültepe ilk ve ortaokulu ile ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve okullara herhangi bir öğretmen ataması yapılmadığını bildirdi.
2012 DGS Ek Yerleştirme Sonuçları AçıklandıHaber1
2012 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı.
Meal Sınavı İçin 20 Bin Kitap BasıldıHaber1
Kur'an Nesli Platformu'nun 18 Kasım 2012'de 2.'sini düzenleyeceği Kur'an İlimleri ve Meal Sınavı'na kaynak eseri kitap 20 bin adet basıldı.
Okulda Su SıkıntısıHaber1
Batman'ın Kozluk ilçesinde bin 500 öğrencinin eğitim gördüğü Atatürk ilköğretim okulunda su yok. Okul yönetimi sorunların çözümü için velilerle toplantı düzenledi.
28 Şubat, Mesleki Eğitimi 20 Yıl Geriye GötürdüHaber1
Mesleki ve teknik lise müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen Mesleki Eğitim Toplantısı'nda konuşan, Bingöl Milli Eğitim Şube Müdürü Cevdet Ataoğlu 28 Şubat döneminde mesleki eğitimin 20 yıl...
Okul Servis Sürücülerine Trafik Eğitimi Haber1
Okul servis sürücülerine trafik denetleme şube müdürlüğü tarafından eğitim verildi.
Açık Öğretim Kayıtlarında Son Gün İzdihamıHaber1
AÖF kayıtlarının son günü olması nedeniyle Mersin'de kayıt yaptırmak isteyen yüzlerce öğrenci kayıt bürosu önünde uzun kuyruklar oluşturdu.
KPSS Sonuçları Neden Açıklanmıyor?Haber1
22 Eylül Cumartesi günü ön lisans ve 23 Eylül Pazar günü ortaöğretim düzeyinde olmak üzere iki ayrı oturumda yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'nın sonuçları hala açıklanmadı.
'Her Mahalleye Bir Medrese Açılmalı'Haber1
Diyarbakır Gavsi Geylani Cami İlim Yayma Derneği Kur'an Kursunda eğitimlerini tamamlayan 10 ilim talebesi için düzenlenen büyük törenden sonra İlke Haber Ajansına değerlendirmelerde buluna...
Bir İcazet Töreni de Siirt'te GerçekleştiHaber1
Hüseyniye Yatılı Kur'an Kursunda eğitimlerini tamamlayan 13 ilim talebesine düzenlenen törenle icazetleri verildi.
Diyarbakır'daki İcazet Törenine Yoğun İlgiHaber1
Diyarbakır Gavsi Geylani Cami İlim Yayma Derneği Kur'an Kursunda eğitimlerini tamamlayan 10 ilim talebesine, düzenlenen büyük törenle icazetleri verildi. İcazet törenine Diyarbakır Müftüsü...
Eğitimciler Tanışma Yemeğinde BuluştuHaber1
Eğitim Bir Sen Batman'a yeni atanan 400 öğretmeni yemekte buluşturdu.
Şırnak Üniversitesinde Akademik Kurul Toplantısı Haber1
Şırnak Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin 2012-2013 Yılı Akademik Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.
Konya'da Okul AçılışıHaber1
Konya'da hayırseverler tarafından yaptırılan İsmail-Adile Avcan İmam Hatip Ortaokulu ve Ahmet Azmi- Makbule Erberk Ortaokulunun açılış törenleri gerçekleşti.
ÖNDER'den İmam Hatiplilere Eğitim Seti HediyesiHaber1
"Eğitime Önderlik Ediyoruz" projesi kapsamında Türkiye'deki İmam Hatip Ortaokullarını gezen İmam-Hatip Liseleri Mezunları Mensupları Derneği (ÖNDER) yetkilileri, Batman'da 4...
Kürtçe Öğretmenliğe 4000 TL Harç!Haber1
Eğitim Sen Batman Şube Başkanı Bülent Hatun, Mardin Artuklu Üniversitesi'nde seçmeli Kürtçe dersi için öğretmen yetiştirme programına başvuran adayların mağdur edildiğini belirtti.
Kaldırımda Ders Gören Öğrenciler Okullarına KavuştuHaber1
Van Kulu İlköğretim Okulu'nun bahçesindeki kaldırımlarda ders görmeleri nedeniyle haberimize konu olan İki Nisan İlköğretim Okulu öğrencileri yeni okullarında (Tev- İfakat Yavuz İlkokulu) ...
Okul Var Malzeme YokHaber1
Bu yıl eğitim ve öğretime başlayan Adem İlkkılıç İlkokulu ve Ortaokulu'nun öğretmen odasında sandalye olmadığı için öğretmenlerin işlerini okul kantininde yürüttüğü belirtildi.
Okul Müdürü Skandalı Örtbas Etmeye ÇalıştıHaber1
Gaziantep Türktepe İlköğretim Okulunda başörtülü olduğu gerekçesiyle kız öğrencinin müdürün talimatıyla dövülmesinin basına yansıması ve müfettişlerin olaya el atması üzerine okul müdürünün ska...
Başörtülü Öğrenciyi Darp İddialarına SoruşturmaHaber1
Gaziantep Türktepe İlköğretim Okulunda başörtülü olduğu gerekçesiyle tecrit, tehdit ve hakaretlere maruz kalan öğrencinin, son olarak okul müdürünün talimatıyla dövülmesi ve skandalın ulusal ba...
Diyarbakır'da İdari Bilimler Fakültesi Açılışı YapıldıHaber1
Diyarbakır Dicle Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in katılımı ile gerçekleştirildi.
İzmir'de Başörtülü Öğrenciye Sürgün!Haber1
İzmir'de inancının gereği olarak başörtüsüyle okumak isteyen öğrencilere yönelik baskılar devam ediyor. Son olarak 8. sınıf öğrencisi Elif Aykanat başörtüsünden dolayı sürgün edildi.
« Önceki 1 2 3 4 5 6 7 ... 50 Sonraki »
Gazete Son Dakika RSS Hava Durumu twitter facebook
GÜNÜN RESMİ
-Yorumsuz-
-Yorumsuz-
ANKET
Mustazaflar Hareketinin Parti Kurmasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
Anket
VİDEOLU HABERLER
Haber1
Nuh Eğitim Der Bayram Öncesi Yetimleri Sevindirdi
Nuh Eğitim Der, Şırnak Merkez ile Roboski'de bulunan Yetim ve İhtiyaç Sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesi ayakkabı yardımında bulundu.
Haber1
Müslümanlara Verilen 205 Yıllık Ceza, Adana'da Kınandı
Akdeniz İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu; İslami STK üyelerine verilen 205 yıllık hapis cezasını düzenledikleri kitlesel basın açıklamasıyla protesto etti.
Haber1
Diyarbakır'da Kurban Bayramı Telaşı
Diyarbakır'da Kurban Bayramı telaşı kendini göstermeye başladı. Bayrama 2 gün kala alışveriş yoğunluğunun yaşandığı çarşı pazarlarda esnaf iş yokluğundan, müşteriler ise fiyat yüksekliğinden şikayetçiler.
Haber1
Avrupa Yetim Der Konya'da
Avrupa Yetim Der yetkilileri, yardım için çıktıkları Türkiye turunda Adana'dan sonra vardıkları nokta Konya oldu.
Haber1
Başbakan Erdoğan Van'da
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van il merkezi ile Erciş ilçesinde TOKİ tarafından yaptırılan deprem konutlarının teslimi sebebi ile düzenlenecek anma etkinliklerine katılmak için Van'a geldi.
EN ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANAN HABERLER
Sitemiz Sadece İnternet Üzerinden Yayın Yapmaktadır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
hur-seda@hotmail.com   © 2008 - 2018   Tüm Hakları Saklıdır.