Ana SayfaDünya
2012-10-23 19:03
Müslüman Konseyi Devleti Göreve Çağırdı

Müslüman Konseyi Devleti Göreve Çağırdı

CFCM, 'Fransa'nın İslamlaşmasına karşı savaş ilanı' mesajları yayınlayan İslam karşıtı 'Kimlik Grubu' adlı grubun yasaklanması için hükümete çağrıda bulundu.
Paylaş | Facebook   | + Ο -
Yazdir

Fransa Müslüman Konseyi (CFCM) Cumartesi günü Poitiers şehrinde bir camiyi işgal eden ve 'Fransa'nın İslamlaşmasına karşı savaş ilanı' mesajları yayınlayan İslam karşıtı 'Kimlik Grubu' adlı grubun yasaklanması için hükümete çağrıda bulundu. CFCM Başkanı Muhammed Moussaoui, ayrıca ırkçı saldırılara karşı cami ve Müslüman mezarlıklarının daha iyi korunmasını istedi.

Fransa İslam Önderleri Fransa Müslüman Konseyi (CFCM) Başkanı Mohammed Moussaoui, İslamafobik saldırıları inceleme komisyonu başkanı Abdallah Zekri, Fransa İslam Kuruluşları Birliği Başkanı Ahmed Jaballah, Fransa Müslüman Konseyi Bölgeler Başkan yardımcısı Ahmet Oğraş, Misyon Şefi Assani Fassassi yaptıkları ortak basın toplantısında geçen hafta Poitiers şehrinde camiye yapılan salıdırı ile Müslüman karşıtı şiddetin Fransa'da harekete geçtiğini; devletin buna müdahale etmesi gerektiğini söyledi. Moussaoui, Fransa'da ilk defa bir caminin işgal edildiğini hatırlatarak, bunun "Müslümanlara karşı tırmanan şiddetin yeni bir boyutu" olarak niteledi ve "Biz bu grubun dağıtılmasını talep ediyoruz. Burada bir ayrımlaştırma çabaları var, bunun son bulması lazım" dedi.

Fransa Müslüman Konseyi Bölgeler Başkan Yardımcısı Ahmet Oğraş, şöyle konuştu:

"Poitiers olayından sonra ilk basın toplantımız. Vermek istediğimiz mesajlarımızı iletmek için bu toplantıyı düzenledik. Birinci mesajımız Fransa'daki siyasiler sınavı kaybettiler. Gereken cevabı veremediler. Fransa toplumu bu konuda Müslümanların menfaatini koruyamadı. Haklı olan Müslümanları korumadılar. Bu çok önemli bir konu çünkü ilerisi için daha büyük sıkıntılar bizi bekleyebilir, siyasiler bizlere destek vermeyebilir. 20 Ekim'den itibaren İslamifobiden anti Müslümanlığa geçtik. Din korkusundan şahıslara düşmanlık besleniyor bu ülkede, bu çok vahim. Fransa'da Müslüman düşmanlığı başladı. İslamafobiden ziyade bunun bir kanıtıdır. 74 tane genç geliyor gece Lille'den, Nice'ten, Lyon'dan, Marsilya'dan arabayla geliyor. Devletin haberi olmuyor. Sabah namazında bir camide içki içiyorlar. Bütün pisliklerini yapıyorlar bundan devletin haberi olmuyor. Devlet sadece 4 kişiyi mahkemeye sevk etti ve serbest bıraktı. Onun için devlet ve siyasiler bu konuda imtahanı kaybetti. Gereken cevabı veremediler. İkinci mesajımız; Fransa'daki Müslümanlar insandır. Bütün insan haklarında hakları var. Siyasilerin bunun yanıtını vermesi gerekiyor bize. Üçüncü mesajımız; Bütün federasyonlar birlik beraberlik içindeyiz. Malesef Fransa'da, Müslüman düşmanlığı virüsü var. Bunun anti virüsünü acilen bulmamız gerekiyor."

(DHA)
Yorum Ekle
Bu habere yorum ekleyen ilk siz olun…
Kategoriye Ait Diğer Haberler
Haber1
Orta Asya'da Nükleer Atık Tehdidi
Orta Asya ülkeleri, yaklaşık 800 milyon ton uranyum atığı tehdidi altında
Haber1
Filistin Sorununa Katar Tarzı Çözüm
Katar Emiri Hamad bin Halife’nin Gazze gezisinde Filistin sorununa ilişkin ortaya koyduğu çözüm önerisi, Katar’ın Gazze’ye yaptığı maddi yardımlara ilişkin haberlerin gölgesinde kaldı.
Haber1
Microsoft'a Rekor Ceza
Windows 7'de kullanıcılara tarayıcı seçeneği sunmayan yazılım devi Microsoft resmi olarak uyarı aldı.
Haber1
'Bayram Sevincimiz Kursağımızda Kaldı'
Halkı Müslüman olan ülkelerde Kurban Bayramı'nın farklı günlerde idrak ediliyor olması, o ülkelerden gelerek Avrupa’da yaşayan Müslümanların tepkisini çekiyor.'Bayram sevincimizi kursağımızda bıraktılar' diyerek ihtilafın başını çeken Suudi Arabistan yönetimine sitem eden vatandaşlar, bu işe bir çözüm getirilmesi talebinde bulundular
Haber1
Salihi: 'İran, Avrupa’nın En Güvenilir Ortağı'
İsveç’in yeni Tahran büyükelçisini kabul eden İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı, İran’ın, Avrupa’nın en güvenilir ortağı olduğunu söyledi.
Haber1
Uzak Doğu'nun Kanayan Yarası: Patani
Tayland'a bağlı Patani bölgesinde yıllardır baskı ve asimilasyona maruz kalan yaklaşık 3 milyon Müslüman, Kurban Bayramı'na buruk bir şekilde giriyor
Haber1
Irak'ta Suriyeli Mülteciler İçin Yeni Kamp
Irak hükümeti Suriyeli sığınmacılar için yeni bir kamp kuracak.
Haber1
Filistinli Direnişçiler, Beş Siyonist'i Yaraladı
Siyonist İsrail rejiminin Gazze şeridinde işlediği cinayetlere karşı Filistinli mücahitler Siyonist bölgelere onlarca füze atarak beş Siyonist'i yaraladılar.
Haber1
Kuveyt'te Tutuklanan 60 Kişi Serbest Bırakıldı
Kuveyt'te geçtiğimiz hafta hükümeti protesto etmek amacıyla gösteri yaptıkları için tutuklanan 60 kişi serbest bırakıldı
Haber1
İşkenceyi Deşifre Eden Ajanı CIA Affetmedi
Amerikan istihbarat örgütü CIA'in 11 Eylül sonrası gözaltına aldığı terör zanlılarına işkence yaptığını basına sızdıran eski ajan John Kiriakou 2.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Haber1
Libya'da ''Kurtuluş'' Günü Kutlamaları
Libya'da halk 42 yıllık Kaddafi iktidarının sona erdiği 23 Ekim Kurtuluş Günü'nü 1. yıl dönümünde kutladı.
Haber1
Borç ''Çizme''yi Aştı
İtalya'nın, 2012 yılının ikinci çeyreğinde borç oranı yüzde 126 seviyesine ulaşarak yeni bir rekor kırdı.
Haber1
Esed Ateşkesi Kabul Etti
BM ve Arap Birliği Özel Temsilcisi El-Ahdar el-İbrahimi, Esed yönetiminin Kurban Bayramı süresince ateşkes planını kabul ettiğini açıkladı.
Haber1
'Başsavcı Mübarek'in En Sadık Adamlarındandır'
Geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçiminde Selefilerin Nur Partisinin adayı olan Şeyh Hazım Ebu İsmail, Mısır Başsavcısı Abdulmecit Mahmut'un devrik lider Hüsnü Mübarek'in en sadık adamı olduğunu ve derhal görevden alınması gerektiğini ifade etti.
Haber1
Arakan'da Çatışmalar Yeniden Alevlendi
Myanmar'ın batı sahilindeki Rakhine eyaletinde Müslümanlarla Budistler arasındaki çatışmaların son 3 günde yeniden başladığı bildirildi.
Haber1
Greve Giden Gazeteciler, Haberleri İmzasız Yayınladı
İspanya'nın en büyük iki medya grubu Prisa ve Unidad Editorial'da yaşanan tenkisatlara karşı gazeteciler iş bırakma ve imza grevine gidiyor.
Haber1
İsrail'e Roket Saldırısı: 3 Yaralı
İsrail'in Negev bölgesine yapılan roket saldırısında 2'si ağır, 3 İsrailli yerleşimci yaralandı.
Haber1
Mısır'da Yakıt Krizine Çözüm Aranıyor
Mısır Sanayiciler Birliği, tekrarlanan yakıt krizinin giderilmesi için bakanlar kuruluyla, fabrikalara doğalgaz ithalatı müzakeresi yapıyor.
Haber1
Lübnan Başbakanı Mikati Görevine Başladı
Lübnan Başbakan Yardımcısı Haldun Şerif, Başbakan Necib Mikati'nin başbakanlık binasına dönerek görevine başladığını ve İstihbarat Şefi Visam el-Hasan'ın ölümüne sebep olan suikastın araştırılmasını mahkemeye havale ettiğini bildirdi.
Haber1
Lübnan'da 34'ü Suriyeli 100 Kişi Tutuklandı
Beyrut ve Trablus kentlerinde olay çıkaran 100 militanın Lübnan güvenlik güçleri tarafından tutuklandığı bildirildi.
Gazete Son Dakika RSS Hava Durumu twitter facebook
GÜNÜN RESMİ
-Yorumsuz-
-Yorumsuz-
ANKET
Mustazaflar Hareketinin Parti Kurmasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
Anket
VİDEOLU HABERLER
Haber1
Nuh Eğitim Der Bayram Öncesi Yetimleri Sevindirdi
Nuh Eğitim Der, Şırnak Merkez ile Roboski'de bulunan Yetim ve İhtiyaç Sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesi ayakkabı yardımında bulundu.
Haber1
Müslümanlara Verilen 205 Yıllık Ceza, Adana'da Kınandı
Akdeniz İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu; İslami STK üyelerine verilen 205 yıllık hapis cezasını düzenledikleri kitlesel basın açıklamasıyla protesto etti.
Haber1
Diyarbakır'da Kurban Bayramı Telaşı
Diyarbakır'da Kurban Bayramı telaşı kendini göstermeye başladı. Bayrama 2 gün kala alışveriş yoğunluğunun yaşandığı çarşı pazarlarda esnaf iş yokluğundan, müşteriler ise fiyat yüksekliğinden şikayetçiler.
Haber1
Avrupa Yetim Der Konya'da
Avrupa Yetim Der yetkilileri, yardım için çıktıkları Türkiye turunda Adana'dan sonra vardıkları nokta Konya oldu.
Haber1
Başbakan Erdoğan Van'da
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van il merkezi ile Erciş ilçesinde TOKİ tarafından yaptırılan deprem konutlarının teslimi sebebi ile düzenlenecek anma etkinliklerine katılmak için Van'a geldi.
EN ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANAN HABERLER
Sitemiz Sadece İnternet Üzerinden Yayın Yapmaktadır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
hur-seda@hotmail.com   © 2008 - 2018   Tüm Hakları Saklıdır.