Ana SayfaBölgemizden
2012-10-24 16:23
'Kurban Bayramı'nda Allah'a Daha Fazla Yakın Olunmalı'

'Kurban Bayramı'nda Allah'a Daha Fazla Yakın Olunmalı'

Diyarbakır Yenişehir İlçe Müftüsü Alettin Bozkurt Kurban Bayramı münasebetiyle verdiği bayram mesajında, Kurban Bayramı'nın İslam Dininde öneminin çok büyük olduğuna işaret ederek, yeryüzünde yaşayan tüm mazlum ve mustazafların bayramını kutladı.
Paylaş | Facebook   | + Ο -
Yazdir
Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesi müftüsü Alettin Bozkurt Kurban Bayramı münasebetiyle İlke Haber Ajansı'na verdiği özle bayram mesajında Kurban Bayramı'nın İslam Dininde öneminin çok büyük olduğuna işaret ederek, Müslümanlar için bazı mukaddes kiymetli gün ve gecelerin olduğunu söyledi. Bozkurt bu gün ve gecelerin en faziletlisinin ise Kurban Bayramı olduğunu ifade etti.
 
Allah Kullarını Cehennemden Arafe Günü Azat Ediyor
Bozkurt, Peygamber Efendimizin, Allah'ın, kullarını cehennem azabından azat ettiği günün Kurban Bayramı'ndan bir önce ki gün Arafe Günü olduğunu hatırlatarak daha sonra şöyle devam etti: "Bundan dolayı Arafe Günü ve Kurban Bayramı İslam'da büyük bir öneme sahiptir. Müslümanlar mutlaka bugünlerde Allah'a daha fazla yakınlık göstererek daha fazla dua ederek, haramdan kendini koruyup günahlarının bağışlanması için Allaha yalvarmalıdırlar"
 
Bütün İslam Alem'inin, Türkiye halklarının, içinde bulunduğumuz bölgenin ve bütün Müslümanların bayramını tebrik eden Bozkurt, Kurban Bayramı'nın hayırlar getirmesi temennisinden sonra, daha sonra şu ifadeleri kaydetti: "Canab- Hak Kurban Bayramının bütün Müslümanlara , yeryüzünde yaşayan tüm mustazaf ve bütün ezilenlere ile Lailaheillellah Muhammed Resulullah diyen bütün kardeşlerimize huzur ve mutluk getirsin. Ve bunların sıkıntıdan kurtulup refaha kavuşması için Canab-ı Allah'tan temenni ediyorum."
 
Kurban Bayramı'nda En Hayırlı Amel Allah İçin Akıtılan Kandır
Kurban Bayramı günü en hayırlı amelin Allah için akıtılan kan olduğunu söyleyen Bozkurt, Kurban kesmenin İslam Alimlerinin çoğuna göre Sünnet-i Müekkede olduğunu belirtti. Bozkurt mesajının devamında, maddi durumu iyi olan Müslümanların Bayram Namazından sonra mutlaka bir kurban kesip fakir ve muhtaçları sevindirmelidir dedi.
 
Bayram'ın dört günü kurban kesilebileceğini açıklayan Müftü Bozkurt, Maddi durumu iyi olan bir Müslüman'ın isterse kestiği kurbanın tüm etini fakirlere dağıtabileceğini bunun ise en hayırlı amel olduğuna vurgu yaptı.
 
Müslümanların bayram gününde yapması gereken bazı hususlara da değinen Bozkurt şöyle devam etti :"Bayram sabahı erken kalkma ve o gün yıkanmak, en güzel elbise giymek koku sürmek ve özellikle bayram günü sabahı camiye gidip sabah namazını kılmak ve sabah namazından sonra Bayram Namazından sonra camide dua ile vaktini geçirmek güzel amellerdendir."
 
Kul Hakkında Beri Olmalıyız
Bozkurt, Diyarbakır'da 07.18 Bayram Namazı kılınacağını hatırlatarak, "Bayram Namazını Cemaatle kılmanın Hanefi mezhebine göre vacip diğer mezheplere göre ise Sünnet-i Müekkede'dir. Kılınan Bayramından sonra hutbeyi dinlemek. Hutbe bittikten sonra cami cemaati ile bayramlaşıp eve gidip ev ahalisiyle bayramlaştıktan sonra akrabaların bayramını ziyaret etmek ve en hayırlı amellerden birinin de fakir fukarayı sevindirmektir" dedi.
 
Bozkurt son olarak bayramda tevbe etmek ve kul hakkından beri olmak gerektiğinin altını çizerek tekrardan tüm Müslümanların bayramını tebrik etti. (Osman İçli-İLKHA)Yorum Ekle
Bu habere yorum ekleyen ilk siz olun…
Kategoriye Ait Diğer Haberler
Haber1
Yağmura Rağmen Mezarlıklar Doldu
Arefe gününde Nusaybin'deki mezarlıklar yağmurun yağmasına rağmen yakınlarını kaybetmiş vatandaşlarla doldu.
Haber1
Van'da Son Zamanların En Büyük Esrar Operasyonu
Van'ın Gürpınar ilçesinde son zamanların en büyük uyuşturucu operasyonu yapıldı operasyonda 4 ton 307 kg 90gr toz esrar maddesi ele geçirildi.
Haber1
Esnafa Geçmiş Olsun Ziyareti
Şanlıurfa Milletvekili M. Kasım Gülpınar bu sabah Siverek'te yaşanan su baskınından dolayı mağdur olan çarşı esnafını ziyaret ederek geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
Haber1
Kaçak Kurbanlıklar Kurban Satıcılarını Olumsuz Etkiledi
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde kurban satıcıları Suriye'den kaçak yollarla gelen kurbanlıklar nedeni ile olumsuz etkilendiklerini söylediler.
Haber1
Ümmet Der Susa'da Bayramlaşacak
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde faaliyette bulunan Ümmet Der bayramın üçüncü günü Susa'da üye ve gönüllüleriyle bayramlaşacak.
Haber1
Tarsus Müteşebbis Heyet Toplantısı Yapıldı
Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Müteşebbis Heyet Toplantısı Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun başkanlığında gerçekleştirildi.
Haber1
Diyarbakır Et ve Balık Kurumunda Vurgun İddiası
Et ve Balık Kurumu Diyarbakır Et Kombinası Müdürlüğünde çalışan bir kişinin kurum ismini kullanarak vatandaşları milyonlarca liralık dolandırdığı iddia edildi.
Haber1
Diyarbakır'da Altyapı Yetersizliği
Diyarbakır'da kısa süreli yağmur yağış vatandaşlara zor anlar yaşattı.
Haber1
Araçlar Kafa Kafaya Çarpıştı: 1 Ölü, 4 Yaralı
Batman Hasankeyf Karayolunda Minibüs ile Kamyonet kafa kafaya çarpıştı. Kazada 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
Haber1
'Kurban Bayramı'nda Allah'a Daha Fazla Yakın Olunmalı'
Diyarbakır Yenişehir İlçe Müftüsü Alettin Bozkurt Kurban Bayramı münasebetiyle verdiği bayram mesajında, Kurban Bayramı'nın İslam Dininde öneminin çok büyük olduğuna işaret ederek, yeryüzünde yaşayan tüm mazlum ve mustazafların bayramını kutladı.
Haber1
ÇKA İlçe Toplantıları Tamamlandı
Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından "2014-2018 Çukurova Bölge Planı" hazırlık çalışmaları çerçevesinde düzenlenen ilçe toplantıları tamamlandı.
Haber1
Doğubayazıt Mustazaflar Cemiyeti'den Kınama
Konya İslami STK davasında Mustazaf-Der yönetici ve üyelerine verilen cezaya bir tepki de Mustazaflar Cemiyeti Doğubayazıt Şubesi'nden geldi. Yapılan basın açıklamasında, verilen kararın yargı terörü olduğu vurgulandı.
Haber1
Yetim Çocuklar Sevindirildi
Sason Rahmet Pınarı Derneği Yardım Komisyonu, yardıma muhtaç 17 yetim çocuğa giysi yardımında bulundu.
Haber1
Yüzlerce Evi Su Bastı
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağıştan dolayı ilçenin birçok mahallesinde yüzlerce ev ve işyeri sular altında kaldı.
Haber1
BDP/PKK'den, Kurban Bayramını Karşı Kampanya
Dini bayramları her yıl bir bahane ile protesto eden BDP gayri İslami bayramları ise büyük çoşkuyla kutluyor. Bu yıl açlık grevlerini bahane eden BDP/PKK, vatandaşların Kurban Bayramını kutlamaması için kampanya başlattı.
Haber1
Evler Çamur Altında Kaldı
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde etkili olan yağmur, hayatı olumsuz etkilerken, altyapısı yetersiz olan mahallede çok sayıda evi çamur bastı.
Haber1
Müslümanlara Verilen 205 Yıllık Ceza, Adana'da Kınandı
Akdeniz İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu; İslami STK üyelerine verilen 205 yıllık hapis cezasını düzenledikleri kitlesel basın açıklamasıyla protesto etti.
Haber1
4 Yıllık Husumet 5 Cana Mal Oldu
Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Dicle ilçesi Uğrak köyünde 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırı olayının 2008 yılında yaşanan bir kız kaçırma olayı ile başlayan husumetin devamı olduğunu belirterek, yapılan çalışmalarda 1 kişinin gözaltına alındığını söyledi.
Haber1
Depremden Bir Yıl Sonra Ortaya Çıktılar!
Geçen yıl yaşanan ve derin yaralar bırakan Van depreminde ortalık görülmeyen BDP'liler, depremin birinci yılında Zabıta korumalığında bir yürüyüş düzenlediler.
Haber1
Kurban Satıcıları: Zarar Ediyoruz
Tatvanlı kurban satıcıları, fiyatlardan memnun olmadıklarını söylediler.
Gazete Son Dakika RSS Hava Durumu twitter facebook
GÜNÜN RESMİ
-Yorumsuz-
-Yorumsuz-
ANKET
Mustazaflar Hareketinin Parti Kurmasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
Anket
VİDEOLU HABERLER
Haber1
Nuh Eğitim Der Bayram Öncesi Yetimleri Sevindirdi
Nuh Eğitim Der, Şırnak Merkez ile Roboski'de bulunan Yetim ve İhtiyaç Sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesi ayakkabı yardımında bulundu.
Haber1
Müslümanlara Verilen 205 Yıllık Ceza, Adana'da Kınandı
Akdeniz İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu; İslami STK üyelerine verilen 205 yıllık hapis cezasını düzenledikleri kitlesel basın açıklamasıyla protesto etti.
Haber1
Diyarbakır'da Kurban Bayramı Telaşı
Diyarbakır'da Kurban Bayramı telaşı kendini göstermeye başladı. Bayrama 2 gün kala alışveriş yoğunluğunun yaşandığı çarşı pazarlarda esnaf iş yokluğundan, müşteriler ise fiyat yüksekliğinden şikayetçiler.
Haber1
Avrupa Yetim Der Konya'da
Avrupa Yetim Der yetkilileri, yardım için çıktıkları Türkiye turunda Adana'dan sonra vardıkları nokta Konya oldu.
Haber1
Başbakan Erdoğan Van'da
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van il merkezi ile Erciş ilçesinde TOKİ tarafından yaptırılan deprem konutlarının teslimi sebebi ile düzenlenecek anma etkinliklerine katılmak için Van'a geldi.
EN ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANAN HABERLER
Sitemiz Sadece İnternet Üzerinden Yayın Yapmaktadır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
hur-seda@hotmail.com   © 2008 - 2018   Tüm Hakları Saklıdır.