Ana SayfaBölgemizden
2012-10-24 11:35
Müslümanlara Verilen 205 Yıllık Ceza, Adana'da Kınandı

Müslümanlara Verilen 205 Yıllık Ceza, Adana'da Kınandı

Akdeniz İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu; İslami STK üyelerine verilen 205 yıllık hapis cezasını düzenledikleri kitlesel basın açıklamasıyla protesto etti.
Paylaş | Facebook   | + Ο -
Yazdir

ADANA - Akdeniz İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu; Konya İslami STK duruşmasında aralarında kapatılan Mustazaf Der'in Genel Kurul üyeleri ile Konya Mustazaf Der Şubesi Yönetim Kurul üyelerinin bulunduğu 23 kişiye verilen 205 yıllık hapis cezasını düzenledikleri kitlesel basın açıklamasıyla protesto etti.

Seyhan İlçesi İnönü Parkı'nda 16.00'da toplanan platform üye ve gönüllüleri, tekbir ve sloganlar eşliğinde Adana Adliyesinin bulunduğu bölgeye kadar yürüdü.

Kuran tilaveti ile başlayan protesto eyleminde basın açıklamasını, platform sözcüsü İsa Emre okudu.

2. Elazığ Vakası Gerçekleşti
Konya Duruşmasında çıkan kararın komplolar üzerine kurulduğunu belirten Emre; "2. Elazığ vakası gerçekleşti ve Konya dosyasında karar çıktı. Kin, nefret ve komplo sahiplerinin istediği oldu. Artık komplo planları hazırlayanlar, yönetenler ve uygulayanlar huzur içinde(!) uyuyacaklar. Adana 6. Ağır Cezada görülen 43 sanıklı İslami STK davasında 23 kişiye toplamda 205 yıl hapis cezası verildi.

Mahkeme heyetinin başkanı olan şahsın ağzından kaçırdığı itiraf şeklindeki beyanla, sisteme entegre olmamış STK'ların faaliyetlerini, terör faaliyeti olarak algıladıklarını ve buna göre mahkeme başkanın deyişiyle, dernekte aktif çalışmış olmak, terör örgütü elemanı olarak da cezalandırmaya yeterli delil olarak görülmüştür" ifadelerini kullandı.

"İslami STK ve Üyelerine Bilinçli Bir Hukuk Garabeti Yaşatıldı"
Şiddete bulaşmamış kişi ve kuruluşların baskı altına alınmaya çalışıldığını belirten Emre; "faaliyetlerinin engellenmesi, tüm olumsuzluklara rağmen, yasal ve hayırlı faaliyetlerini sürdürmekte ısrar edenleri, yargı kıskacı ile boğmayı kendine ilke edinen bir sistemi kabul etmemiz mümkün değildir. Kurulduğu günden bu yana halkın tüm yardımına koşan ve manevi ihyayı esas alan, cehalet ve ihtilaf ve fakirlikle mücadeleyi düstur edinen ve halk arasında muteber kabul edilen İslami STK ve üyelerine yine bilinçli bir hukuk garabeti yaşatıldı. Özellikle son zamanlarda İslami STK ve üyelerine yapılan bilinçli engelleme ve sindirme politikası olan bu son yaşanan olayı kabul edilemez olarak görüyoruz" dedi.

"Kürdistan'daki Kürt Müslümanların İslami Faaliyetleri Söz Konusu İse…"
Yasal derneklerin faaliyetlerinin engellenmek istendiğini belirten Emre; "Dernekler, yasal faaliyet de gösterse, siyasi partiler yoluyla faaliyette bulunsa dahi, bir kulp yapıştırılıp yasadışı örgüt faaliyeti içine sokulmakta ve sindirmek için cezalandırılmaktadır. Özellikle Kürdistan'daki Kürt Müslümanların İslami faaliyetleri söz konusu ise, Fırat'ın batısında etkin olmamaları için her türlü hukuksuzluğa başvurulmaktadır. Dün Elazığ İhya Der, Adıyaman`da Vahdet Der ve Kahta'daki Mustazaf Der, bugün de Konya Mustazaf Der yönetici ve üyelerine verilen ve hiçbir mesnede dayanmayan, hukukun katli anlamına gelen cezalar, bunun en somut delilleridir.

"Kuran Öğretme Suçunu İşlemeye Devam Edeceğiz"
Zulmedenleri Allah'a havale ettiklerini belirten Emre; "Eğer Kuran öğrettiğimiz için, dernekte siyer, fıkıh, hadis dersi verdiğimiz için cezalandırıldıysak şunu açıkça ilan ediyoruz bu cezayı işlemeye devam edeceğiz. Zindana da atsanız bu cezayı orada da işlemeye devam edeceğiz. Ama dediğimiz gibi Rabbimize havale ettik onun da bir yargısı var ve şuanda bu dava onun yargısındadır.

Şu hale bakın! Darbeci artıklar temizlensin denecek, Yargı vesayeti son bulsun denecek, Özgürlükler teminat altına alınır denecek, elin haramzadesine bile özgür ortam sağlanacak, Sonrada Müthiş bir hırsla, tüm ortam Müslümanlara zindan haline getirilecek."dedi.

"Bazı Makamları İşgal Edenler Oraları Hiç de Ümmetin Menfaati İçin Kullanmıyorlar"
Zulme sessiz kalanlara da seslenen Emre; "Bu zulümler de gösteriyor ki, bu ülkede bazı makamları işgal edenler oraları hiç de ümmetin menfaati için kullanmıyorlar. Bir ömür boyu söyledikleri "biz o makamlara gelmeyelim de zalimler mi gelsin" edebiyatının ne kadar boş olduğunu da gösterdiler. Çünkü daha yolun başında korkularından rengini belli etmeyenler, o makamlara oturduklarında, o zulüm makamlarının rengine büründüler.

Türkiye`de kim iktidardaysa hukuk, maalesef onların elinde muhaliflerini hizaya getirmek için bir araç olarak kullanılmaktadır.

Dün Kemalist anlayışın Müslüman topluma dayatma adına, yargıya talimatlar verilip o doğrultuda kararlar çıkartılırdı. Bugün ise sırtını Amerika`ya dayayan ve Amerika'nın istediği "ılımlı İslam'ın" Türkiye ve hatta dünyadaki mümesilliğini yapanların isteği doğrultusunda yargıdan kararlar çıkartılmaktadır.

Bu şekilde Amerika'nın istediği İslam dışında, gerçek İslami anlayışlara hayat hakkı tanınmamakta ve Amerika'ya biat etmeyenler, yargı sopasıyla terbiye edilmeye çalışılmaktadır. Dolayısıyla ABD ve İsrail'e muhalif olan hiç kimse, bu ülkede güvende değildir."dedi.

"Mustazaflar Suçludur Çünkü Dinine Bağlıdır..."
Muztazaflar'ın başta suçlu ilan edildiğini belirten Emre; "Mustazaflar suçludur. Çünkü dinine bağlıdır... Hayatını tamamen İslam'a göre şekillendirmek arzu ve çabasındadır... Bu hususta da gözü karadır... Tüm dünyevî istikbalini gözden çıkarabilmektedir... Canını, malını, evladını... Eşini, işini, aşını... Hepsini bir kenara bırakabilmektedir...

Mustazaf suçludur, Zora gelince kaçmamış... Dara düşünce göçmemiştir... İzzet makamında zilleti... Zilletinkinde izzeti kabul etmemiştir...

Her dönemin zulmü ve zalimi farklı olsa da her dönemin imanı aynıdır. Dolayısıyla her dönemin hükümferma zalimine, selefimizin imanı ile haykırmak gerek diyerek, "... Ne hüküm vereceksen ver! Şüphesiz sen ancak bu dünya hayatında hükmedersin!" (Taha / 72)" ayetini hatırlattı.

Zalimler İçin Yaşasın Cehennem!...
Emre; Üstad Bediuzzaman'ın "'Vaktaki hürriyet divanilikle yâd olunurdu, istibdat tımarhaneyi bana mektep eyledi. Vaktaki, i'tida irtica ile iltibas olundu, meşrutiyet de hapishaneyi bana mektep yaptı. Bu haydut hükümet (yani devlet) zaman-ı istibdatta akla husumet, şimdi de hayata adavet ediyor. Eğer hükümet (devlet) böyle olursa yaşasın cünûn!... Yaşasın mevt!... Zalimler için yaşasın cehennem!..." sözleriyle basın açıklamasını bitirdi.

Basın açıklamasının ardından tekbir getiren STK üyeleri sessiz bir şekilde dağıldı. (Ayhan Kaya - İLKHA)
Yorum Ekle
Emrah ÖZMEN
MUHAMMED (a.s.m)'a SAVAŞ AÇANLAR KAYBETMİŞTİR
2012-10-25
Allah'ın Nur'unu söndürmek isteyenler yine her zaman ki gibi her fırsatı değerlendirmekte!

Tarihte bu gibi durumlar her zaman tekerrür etmiştir.

Üstad Bediuzzaman'ın dediği gibi "Küfür devam eder ama zulüm devam etmez"
dolayısı ile küfrün yanı sıra zulüm de devam ediyor .

lakin hesab edemedikleri birşey var ki oda şudur:
Onlar akılları sıra islama ve müslümanlara darbe indirdiklerini sanarak hesap yapıyorlar ama Allah'ın da bir hesabı olduğunu unutuyorlar.

zira Rabbimiz Buyuruyor ki:
Zulmetmekte olanlar, nasıl bir inkılaba uğrayıp devrileceklerini pek yakında bileceklerdir.(ŞUARA 227)
yani Allah (c.c.) yine ve her zaman mazlumun yanında olacaktır.
Ve her zaman ki gibi Peygamberlerine ve takipçilerine yardım ederek onları karanlıklardan aydınlığa çıkaracaktır!
Allah: Ben ve Resullerim elbette galip geliriz. diye hükmetmiştir. Şüphesiz ki Allah çok kuvvetlidir, mutlak galiptir. (MUCADELE 21)
sakın Allah’ın peygamberlerine verdiği sözden cayacağını sanma! Çünkü Allah mutlak üstündür, kimsenin yaptığını yanına bırakmaz.
cundullah
kahrolsun karaşövalye lerin islam düşmanlığı
2012-10-24
eğer bu zülümler hükümetten habersiz yapılıyorsa
ya bu ülkede hükümet yok
yada var olan hükümet liyakat sahibi değil insanları yönetme güdüsünden yoksun
yok eğer hükümetin emri ve iznile yapılıyorsa hükümet açıktan islama savaş açmıştır müslümanlara savaş açmıştır
hani olur birileri çıkar gerçi 90 yıldır hep varlar derki namazında niyazında çoğu; onlarda müslüman dindar nesil istiyorlar. islama müslümanlara niye savaş açsınlar
cevabıda çok açık kafa yormaya gerek yok müslümansa niye müslümanlara savaş açıyor yok dindar nesil istiyorsa dindar nesil yetiştirenleri neden dindar nesil yetiştirdikleri için cezalandırıyor haşa kimsenni dininni sorgulamıyorum ne olduklarıda umrumda değil yaptıkları önemli yaptıkları zülüm

evet aç ve suzuz birinin önüne yemek ve su gelse içmiyor ve yemiyorsa ne düşünürsünüz hiç cıvıtmaya gerek yok. aç değildir suzuz değildir
öyleyse ne, derdi ne bunların bunun cevabını çok akıllı kimseler verebilir hani şu Allah beyni sadece bize vermiş diğer insanlarda yok biz onlarında yerine düşünürüz diyen o çok çok akıllılar (aslında çok çok satılmışlar satılıklar ) edasıyla ortaya atılan aklı muhteşem yüzyılda turanda kızılelmada kalan muhteşemler çıkıp bunada bin dereden su getirip en iyi bir üçkağıtçının dilinden dökülebilecek palavralarla konuyla alakası olmayan saçmalıklarla kafa ütülemektan başka işe yaramayan neresinde tutsanız elinizde kalacak açıklamalar getirirlerse şaşmayın 90 yıldır yaptıkları hep budur
90 yıldır bu millet bunları bu saçmalıkları içe içe artık kudurdu ilalah etti
yeter be düşmanlıksa savaşsa açıkça ne olduğunu ne yapmak istediğini söyleseyecek şahsiyetiniz olsun bende olmayan bir şey istiyorum işte şimdi hemen sizden özür diliyorum olmayan bir şeyi sizde varmış gibi bir an düşünüp istediğim için özür yok dilemiyorum özürde şahsiyetli insanlardan dilenir şahsiyetlerini incitmekekten dolayı eee yok olan bir şey incinmeyeceğine göre özür dilemeyede gerek yok
artık o çok akıllı kafanıza sokun bu halk hatta bütün yeryüzünde ki insanlar cahil değil cehalet bitti onuda siz zalimler bitirdiniz kendi yanınıza çekmek için oda bir yere kadar be kardeşim artık yutturamazsınız kandıramazsınız kendi kuyunuzu kendiniz kazdınız laik eğitimle dinin önüne geçtiniz ama Allah dileyince o eğitimi alanlar dini ağitime yöneliyor ve yılların açlığıyla dinine daha sıkı tutunuyor üstelik sizden aldıkları sizi anlatan tanıtan ağitimle sizi daha iyi tanıyorlar artık bu ümmet asrı saadet hariç hiç bir devirde olmadık kadar siz tağutları hiç olmadık kadar daha iyi tanıyor ve hedeflerinizi daha iyi biliyor
işte siz tuzak kurdunuz Allah ta bir tuzak kurdu
siz istemesenizde islam en gür ses olacaktır ve zindanları dolduran yusuflar sizi bitireceklerdir yaptığız her zülüm zülüm saraylarınızı taşıyan sutunlardan birini deviriyor
bir sabah bakmışsınız yoksunuz ve o kadarda uzak sanmayın
kış bitit ve bahar geldi siz baharı hazmedemeyen çok kısa süren dolu yağmurusunuz
küfür islam memleketlerine başını eğerek zillet içinde binbir palavralarla satılık şahsiyetsiz döneklerin işbirliğiyle geldi yine zilleti tadarak yok olacaktır
haksa her zaman dimdik dosdoğru gelir ve batıl zail olur zaten batıl zail olmaya mahkumdur
Kategoriye Ait Diğer Haberler
Haber1
Yağmura Rağmen Mezarlıklar Doldu
Arefe gününde Nusaybin'deki mezarlıklar yağmurun yağmasına rağmen yakınlarını kaybetmiş vatandaşlarla doldu.
Haber1
Van'da Son Zamanların En Büyük Esrar Operasyonu
Van'ın Gürpınar ilçesinde son zamanların en büyük uyuşturucu operasyonu yapıldı operasyonda 4 ton 307 kg 90gr toz esrar maddesi ele geçirildi.
Haber1
Esnafa Geçmiş Olsun Ziyareti
Şanlıurfa Milletvekili M. Kasım Gülpınar bu sabah Siverek'te yaşanan su baskınından dolayı mağdur olan çarşı esnafını ziyaret ederek geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
Haber1
Kaçak Kurbanlıklar Kurban Satıcılarını Olumsuz Etkiledi
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde kurban satıcıları Suriye'den kaçak yollarla gelen kurbanlıklar nedeni ile olumsuz etkilendiklerini söylediler.
Haber1
Ümmet Der Susa'da Bayramlaşacak
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde faaliyette bulunan Ümmet Der bayramın üçüncü günü Susa'da üye ve gönüllüleriyle bayramlaşacak.
Haber1
Tarsus Müteşebbis Heyet Toplantısı Yapıldı
Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Müteşebbis Heyet Toplantısı Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun başkanlığında gerçekleştirildi.
Haber1
Diyarbakır Et ve Balık Kurumunda Vurgun İddiası
Et ve Balık Kurumu Diyarbakır Et Kombinası Müdürlüğünde çalışan bir kişinin kurum ismini kullanarak vatandaşları milyonlarca liralık dolandırdığı iddia edildi.
Haber1
Diyarbakır'da Altyapı Yetersizliği
Diyarbakır'da kısa süreli yağmur yağış vatandaşlara zor anlar yaşattı.
Haber1
Araçlar Kafa Kafaya Çarpıştı: 1 Ölü, 4 Yaralı
Batman Hasankeyf Karayolunda Minibüs ile Kamyonet kafa kafaya çarpıştı. Kazada 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
Haber1
'Kurban Bayramı'nda Allah'a Daha Fazla Yakın Olunmalı'
Diyarbakır Yenişehir İlçe Müftüsü Alettin Bozkurt Kurban Bayramı münasebetiyle verdiği bayram mesajında, Kurban Bayramı'nın İslam Dininde öneminin çok büyük olduğuna işaret ederek, yeryüzünde yaşayan tüm mazlum ve mustazafların bayramını kutladı.
Haber1
ÇKA İlçe Toplantıları Tamamlandı
Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından "2014-2018 Çukurova Bölge Planı" hazırlık çalışmaları çerçevesinde düzenlenen ilçe toplantıları tamamlandı.
Haber1
Doğubayazıt Mustazaflar Cemiyeti'den Kınama
Konya İslami STK davasında Mustazaf-Der yönetici ve üyelerine verilen cezaya bir tepki de Mustazaflar Cemiyeti Doğubayazıt Şubesi'nden geldi. Yapılan basın açıklamasında, verilen kararın yargı terörü olduğu vurgulandı.
Haber1
Yetim Çocuklar Sevindirildi
Sason Rahmet Pınarı Derneği Yardım Komisyonu, yardıma muhtaç 17 yetim çocuğa giysi yardımında bulundu.
Haber1
Yüzlerce Evi Su Bastı
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağıştan dolayı ilçenin birçok mahallesinde yüzlerce ev ve işyeri sular altında kaldı.
Haber1
BDP/PKK'den, Kurban Bayramını Karşı Kampanya
Dini bayramları her yıl bir bahane ile protesto eden BDP gayri İslami bayramları ise büyük çoşkuyla kutluyor. Bu yıl açlık grevlerini bahane eden BDP/PKK, vatandaşların Kurban Bayramını kutlamaması için kampanya başlattı.
Haber1
Evler Çamur Altında Kaldı
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde etkili olan yağmur, hayatı olumsuz etkilerken, altyapısı yetersiz olan mahallede çok sayıda evi çamur bastı.
Haber1
Müslümanlara Verilen 205 Yıllık Ceza, Adana'da Kınandı
Akdeniz İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu; İslami STK üyelerine verilen 205 yıllık hapis cezasını düzenledikleri kitlesel basın açıklamasıyla protesto etti.
Haber1
4 Yıllık Husumet 5 Cana Mal Oldu
Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Dicle ilçesi Uğrak köyünde 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırı olayının 2008 yılında yaşanan bir kız kaçırma olayı ile başlayan husumetin devamı olduğunu belirterek, yapılan çalışmalarda 1 kişinin gözaltına alındığını söyledi.
Haber1
Depremden Bir Yıl Sonra Ortaya Çıktılar!
Geçen yıl yaşanan ve derin yaralar bırakan Van depreminde ortalık görülmeyen BDP'liler, depremin birinci yılında Zabıta korumalığında bir yürüyüş düzenlediler.
Haber1
Kurban Satıcıları: Zarar Ediyoruz
Tatvanlı kurban satıcıları, fiyatlardan memnun olmadıklarını söylediler.
Gazete Son Dakika RSS Hava Durumu twitter facebook
GÜNÜN RESMİ
-Yorumsuz-
-Yorumsuz-
ANKET
Mustazaflar Hareketinin Parti Kurmasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
Anket
VİDEOLU HABERLER
Haber1
Nuh Eğitim Der Bayram Öncesi Yetimleri Sevindirdi
Nuh Eğitim Der, Şırnak Merkez ile Roboski'de bulunan Yetim ve İhtiyaç Sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesi ayakkabı yardımında bulundu.
Haber1
Müslümanlara Verilen 205 Yıllık Ceza, Adana'da Kınandı
Akdeniz İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu; İslami STK üyelerine verilen 205 yıllık hapis cezasını düzenledikleri kitlesel basın açıklamasıyla protesto etti.
Haber1
Diyarbakır'da Kurban Bayramı Telaşı
Diyarbakır'da Kurban Bayramı telaşı kendini göstermeye başladı. Bayrama 2 gün kala alışveriş yoğunluğunun yaşandığı çarşı pazarlarda esnaf iş yokluğundan, müşteriler ise fiyat yüksekliğinden şikayetçiler.
Haber1
Avrupa Yetim Der Konya'da
Avrupa Yetim Der yetkilileri, yardım için çıktıkları Türkiye turunda Adana'dan sonra vardıkları nokta Konya oldu.
Haber1
Başbakan Erdoğan Van'da
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van il merkezi ile Erciş ilçesinde TOKİ tarafından yaptırılan deprem konutlarının teslimi sebebi ile düzenlenecek anma etkinliklerine katılmak için Van'a geldi.
EN ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANAN HABERLER
Sitemiz Sadece İnternet Üzerinden Yayın Yapmaktadır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
hur-seda@hotmail.com   © 2008 - 2018   Tüm Hakları Saklıdır.