yazar_isim
2011-09-17

Siyonizm, Nazizm’in bir parçasıdır.

Dünya Yahudilerinin Siyonist örgütü 19. Asırda Filistin toprakları üzerinde bir Yahudi devleti kurma amacıyla oluşturuldu.

Neo Siyonizm ideolojisinin taraftarları, 1920’lerin sonlarında gittikçe artış gösteren bir tarzda Siyonizm ile Hitler arasında işbirliğine giriştiler. Yahudi Nasyonalizmine dayanarak Yahudi olmayan bir toplumda Yahudiler için en uygun yöntem konusunda yapılan yoğun araştırmalardan sonra, Siyonistlerin Almanya ya da diğer dış ülke halklarının haklarıyla eşit haklara sahip olacakları kararlaştırıldı. Bu karar Yahudi millet ve kavmini resmiyette tanıma anlamına geliyordu. Bu arada Hitler hükümeti Siyonistlere yoğun bir destek veriyordu.

Siyonizm’in ve Yahudilerin Filistin’e muhacereti, Siyonistlerle Naziler arasındaki yoğun ilişkilerden dolayı engelleniyordu. Ancak daha sonraları ikisi arasındaki ilişkiler Siyonistlerin Hitlere ihanet etmesiyle sona erdi.

Naziler ile Siyonistlerin ilişkileri modern dünyanın gizli sırlarından bazıları olarak gizemini sürdürmektedir. Bugün ise Siyonist rejim Almanya ile değil de daha çok ABD ile işbirliği yapmayı tercih etmektedir. İsrail hükümeti Siyonist rejimi zorba, dayatmacı ve gelişmekte olan bir ülke olarak tanıtmaya çalışmaktadır.

Gordon’un söylediğine göre Siyonizm, Nazizm ile aynı kategoride değil, Nazizm’in bir parçasıdır.

Dünyanın bozguncu Neo Muhafazakar Yahudileri beşeriyetin aleyhinde insan ruhunu sarsan büyük cinayetlere imza atıyorlar. Bu tür vahşetleri işledikleri halde Yahudi aleyhtarlığının yükseldiği feryadıyla kulakları patlatmaya çalışıyorlar. İnsanların kendilerini dışlamak için çabaladıklarını iddia ediyorlar. Dünya kamuoyuna kurdukları tuzaklarla, her türlü müzakerelere kulak tıkayıp ortamı istedikleri şekle dönüştürmeye çalışıyorlar.

Eski Alaska valisi Sarah Palin’in açıklamaları, Yahudi düşmanlığı iddialarının yalan olduğunun en yeni numunelerinden sayılır. O bu cereyanda amellerinin sorumluluğunu kabul etme yerine, kendisini kurban olarak yansıtmaya çalışmaktadır. Arizona’daki silahlı saldırısından ve kongre üyelerinden birinin öldürülmesinden sora ki bu terör olayı Yahudi bir kadın tarafından işlenmişti. Silahlı eylemden sonra, tahrik edici, boş, muhtevasız ve sivri konuşmalarıyla Palin, Kongre’nin Demokratlarını, özellikle de suikasta kurban giden kurşunların hedefi olan milletvekilini yad edip ondan özür dileyeceğine, uzmanlar ve gazetecilerin öldürülen şahsa “kan etiketi” yapıştırdığını iddia etti.

“Kan etiketi” kavramı, Ortaçağ’a has bir kavramdır. Zira o zamanlarda Yahudi düşmanları, Yahudilerin Hıristiyan çocuklarının kanlarını “fesh” bayramında mukaddes ekmek pişirmede kullandıkları yalanını ileri sürüyorlardı.

Dick Stemn, Siyonizm hakkında şunları dile getirir; “Siyonizm, çoğulculuk düşüncesinin yok oluşunun sembolüdür. Bununla yeni bir efsanenin oluşturulması için bireyin varlığı kurban edilmiştir”

Bu gelişme, oyun ve hile yoluyla en iyi ırk olduklarını iddia etme, bu uğurda hemcinslerini insan kabul etmeme ya da katliamlara maruz bırakmakla, olayları Hitler’in Aryai bakışıyla değerlendirip 3000 yıldan fazla bir zaman önce var olduğu iddia edilen kabile inancını canlandırmaya çalışıyorlar. Yahudilerin aleyhinde olan Hitlerin Aryai görüşü Faşist bir yaklaşımdır. Aynı faşist düşünceye sahip mutaassıp Yahudiler kendilerinin dışındaki insanların aşağılanması ve köleleştirilmesi istiyorlar.

Stemn Yahudilerin gafil davranarak Siyonistlerin hükümranlığı altına girdiklerini, oysa bundan kurtulmak için ne tür bir bedel ödeyeceklerini de bilmediklerini ileri sürer.

Oysa olan Amerika halkına olmaktadır. Son yıllarda sansürlenmiş basın organlarıyla yüzleşmeye mecbur edilen bu halk, standardı olmayan eğitim ve propagandalarla yüzleşirken, şu anda yavaş yavaş kendine gelmeye ve uyanmaya başladı.

Dünyada gelişen İslam düşmanlığının temelinde Siyonizm bulunmaktadır. Son yıllarda özellikle Avrupa ve Amerika’da İslam düşmanlığı Siyonistlere bağlı basın organları tarafından kışkırtılmakta, bunun sonucunda Avrupa Amerika’daki başıboş faşist yığınlarda İslam karşıtlığı gün geçtikçe yeni boyutlara ulaşmaktadır.

Neoconlar ve Siyonistler tarafından kendi menfaatleri çerçevesinde kurulmaya çalışılan Ortadoğu’da, ABD’nin oynadığı oyunlar ve kurduğu tuzaklarla bu iş için milyarlarca dolar para harcanırken Amerika ekonomisi dibe vurdu ve yolun sonuna gelindi.

Modern Siyonist hareketinde dünya barışının yeri yoktur.

Ortadoğu’da sona ermeyen savaşlar, hukuk ve özgürlüklerin yok edilmesi, yapılan soykırımlar, korkunç savaş suçlarının işlenmesi ve yeni yeni düşmanlıkların oluşması modern Siyonist hareketinin ürünlerindendir. Zira kendilerini kimliksiz hisseden Siyonistler, dünya sathında resmi olarak tanınmaya şiddetle ihtiyaç duymaktadırlar.

Kaynak: İslam Times

Çeviren: Ahmet Dağcıercan şenlik
yalan
2011-12-02
ercan kardeşim kulaktan dolma bilgileri söyleyeceğine bence bu işi biraz araştır derim.sen ilk önce bu araştırmayı içinde yaşadığın ülke için yap yani ülke yöneticileri hakkında yap ondan sonra Ahmedi nejata yönel ve araştır.gör bakalım o zaman nasıl bir sonuca varacaksın.ama araştırmayı detaylı ve de objektif bir şekilde yap
ahmed
el insaf
2011-10-16
ercan bey herhalde deve kusu gibi kafani kuma gommussun bundandirki kufru ve imani gormuyorsun yoksa benmi seni yalnis anladim herhalde her yerde abd ye ve israile kan kusan suud kirali degil ahmed in nejaddir agzin yerine kulaklarini ac gozlerini ac mahserde hesabini veremeyecegin soz ve davranislarda bulunma veselam
ercan
2011-09-29
siyonistler her ülkede ve her akımda var olmuşlar öyleki iran rejimin de bile güya islam devrimi yapan amerikaya ve israile karşıymış gibi gözüken belki de yahudi olduğu söylenen ahmedi nejad lar var... hiçbir şey gözüktüğü gibi değil.
Gazete Son Dakika RSS Hava Durumu twitter facebook
GÜNÜN RESMİ
-Yorumsuz-
-Yorumsuz-
ANKET
Mustazaflar Hareketinin Parti Kurmasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
Anket
VİDEOLU HABERLER
Haber1
Nuh Eğitim Der Bayram Öncesi Yetimleri Sevindirdi
Nuh Eğitim Der, Şırnak Merkez ile Roboski'de bulunan Yetim ve İhtiyaç Sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesi ayakkabı yardımında bulundu.
Haber1
Müslümanlara Verilen 205 Yıllık Ceza, Adana'da Kınandı
Akdeniz İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu; İslami STK üyelerine verilen 205 yıllık hapis cezasını düzenledikleri kitlesel basın açıklamasıyla protesto etti.
Haber1
Diyarbakır'da Kurban Bayramı Telaşı
Diyarbakır'da Kurban Bayramı telaşı kendini göstermeye başladı. Bayrama 2 gün kala alışveriş yoğunluğunun yaşandığı çarşı pazarlarda esnaf iş yokluğundan, müşteriler ise fiyat yüksekliğinden şikayetçiler.
Haber1
Avrupa Yetim Der Konya'da
Avrupa Yetim Der yetkilileri, yardım için çıktıkları Türkiye turunda Adana'dan sonra vardıkları nokta Konya oldu.
Haber1
Başbakan Erdoğan Van'da
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van il merkezi ile Erciş ilçesinde TOKİ tarafından yaptırılan deprem konutlarının teslimi sebebi ile düzenlenecek anma etkinliklerine katılmak için Van'a geldi.
EN ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANAN HABERLER
Sitemiz Sadece İnternet Üzerinden Yayın Yapmaktadır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
hur-seda@hotmail.com   © 2008 - 2018   Tüm Hakları Saklıdır.