yazar_isim
2011-04-18

Güpegündüz bir kişinin cebine giren hırsız, yakalanmamak için “Ey ahali! Hırsız! Hırsız!” Diye bağırarak sanki hırsızı kovalıyormuş gibi kaçar. Bunu duyan insanlar, hırsızı yakalamak için onun peşinde koşmaya başlarlar. Bu şekilde hırsız hedef saptırarak yakalanmaktan kurtulur.

Bu vaka Körfez İşbirliği Konseyine tıpa tıp uymaktadır. Onlar 'Al' ile başlayan birkaç ailenden müteşekkil bir topluluktur.  En gerici ve çağdışı yönetimlerle bu aileler,  bazı Arap bölgelerinde hüküm sürmektedirler. Halk kıyamlarının sürdüğü bu günlerde Libya ve Yemen’de arabuluculuk rolüne soyunarak diktatörleri kurtarma, diktatörlük rejimlerine benzer rejimlerin kurulmasına zemin hazırlama, bölgede Amerika’nın çıkar ve nüfuzunu sağlamlaştırma ve sömürgeci başka bir gücün hâkimiyetini oluşturmak için sahneye çıktılar.  Kendi halkları tarafından da nefretle bakılan bu aile diktatörleri, birkaç sabah daha meşum ve kirli saltanatlarını sürdürmek ve halkın yanında olduklarını göstermek için para ve ulufe dağıtmaktadırlar. Fakat kendileri de biliyorlar ki, Arap halklarının kıyam dalgası onları da kenara atacak, taç ve tahtlarını tarih müzesine kaldıracaktır. Kendi halkları karşısında konumlarını güçlendirip halka; hükümetlerinin güçlü,  kendilerinin de Arapların en muteber şahsiyetleri olduklarını ve başka ülkelerin sorunlarını de çözmeye çalıştıklarını göstermeye çalışmaktadırlar. Körfezin güneyindeki kabile devletleri ve Suudi Arabistan'ın televizyon ve radyo propagandalarını dinleyen ve izleyen herkes görüyor ki bunlar içe yönelik jestlerdir. Arap milletleri bu birkaç bozguncu, maşa, ayyaş ve diktatör devlete değer vermedikleri gibi gerçekten onların söz söylemeye hakları olmadığına da inanıyorlar.

Yemen halkı son gösterilerinde kendi ülkelerinin içişlerine karışan Körfez İşbirliği Konseyi aleyhinde aşağılayıcı sözlerle slogan attı. Bu da gösteriyor ki bu birkaç kabile devletinin bölge halkları nazarında en küçük bir değere sahip olmadıkları gibi Yemen, Libya, Mısır ve Yunus diktatörleri gibi kendilerinin de meşruiyeti yoktur. Diğer halklar gibi Yemen halkı da, kendi ülkelerinin içişlerine karışan Körfez İşbirliği Konseyinin Amerika'nın emriyle bölgenin diktatörlerini kurtarmak ve inkılapları saptırmak niyetinde olduklarına inanıyor. Açıkçası İşbirliği Konseyi, Amerika’nın hedeflerini gerçekleştirmek için Batının Arap ülkelerindeki hâkimiyetini korumaya çalışıyor.

Yemen halkı; Amerika'yı şeytan, İşbirliği Konseyini de bölgede Amerika'nın çıkarlarını koruyan, kendi halklarının nezdinde herhangi bir meşruiyete sahip olmayan diktatörler olarak görüyor. Bundan dolayı ilk başta bu diktatörlerin kendi akıbetlerini düşünmeleri ve işlerine karışmamaları gerektiğini söylüyor.

Sağlam bir temel ve itibara sahip olmayan Körfez İşbirliği Konseyi, Saddam rejiminin İran’a saldırmasından sonra Irak’a yardım ve İran İslam Cumhuriyeti ile mücadele etmek için kuruldu. İşbirliği Konseyi, Suudi’de Alé Suud ailesi, Behreyn’de Alé Xalife ailesi, Kuveyt’te Alé Sabah ailesi, Emaret’te Alé Nahyan ailesi, Katar’da Alé Sani ailesinin yönettiği devletlerden oluşmaktadır. Kuruluş amacı İslam İnkılâbının kendi ülkelerine yönelik nüfuzunu engellemek ve saltanatlarının devamlılığını sağlamaktı. Ancak Irak İran savaşı bahane edilerek Irak’ı desteklemek için kurulduğu iddia edilmektedir. Bu kabile devletleri, halklarının bir gün bilinçlenerek bu aile hanedanları aleyhinde kıyam edip istibdat ve sömürü saltanatlarını yıkacağından korkuyorlar.                 

Kaynak: Cumhuriyé İslami Gazetesi

Çeviren: Sabri Salihhalil
cehenneme
2011-04-18
sıcak bir yaz günü soğuk bir içecek veye serinleyecek yer olmadan insan dayanabilirmi cehennem de kafirler orda çağlar boyu kalacak seslerini duyan olmicak onlara o ateşte serinletici bir içecek ve lezzetli bir yemek verilmicek onlara kaynar su ve yiyecek olarak irin verilecek onlar hep orda kalacak hiç kimse onlara merhamet duymucak kendisini yoktan yaratan ona dünya hayatında çeşit çeşit nimetler sunan rabbine ihanet edenlerin allah onlara dunyada bu kadar nimet verip onları bahtıyar kılıyor onlar buna rağmen ona ihanet ediyor

Yaşasın cehennnem allahtan yüz çevirenleriçin peygamberinden müüslümanlardan kuranı kerimden yüz çevirirenler için yaşasın cehennem ırakta iki milyon müslümanı afaganistandaki milyonlarca müslümanı öldürenler için
400 yıldır islam aleminde şeyhleri alimleri allah dostlarını katledenler için yaşasın cehennem islamı yok etmeyi düşünenler için cehennem hep diri kalsın
Gazete Son Dakika RSS Hava Durumu twitter facebook
GÜNÜN RESMİ
-Yorumsuz-
-Yorumsuz-
ANKET
Mustazaflar Hareketinin Parti Kurmasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
Anket
VİDEOLU HABERLER
Haber1
Nuh Eğitim Der Bayram Öncesi Yetimleri Sevindirdi
Nuh Eğitim Der, Şırnak Merkez ile Roboski'de bulunan Yetim ve İhtiyaç Sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesi ayakkabı yardımında bulundu.
Haber1
Müslümanlara Verilen 205 Yıllık Ceza, Adana'da Kınandı
Akdeniz İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu; İslami STK üyelerine verilen 205 yıllık hapis cezasını düzenledikleri kitlesel basın açıklamasıyla protesto etti.
Haber1
Diyarbakır'da Kurban Bayramı Telaşı
Diyarbakır'da Kurban Bayramı telaşı kendini göstermeye başladı. Bayrama 2 gün kala alışveriş yoğunluğunun yaşandığı çarşı pazarlarda esnaf iş yokluğundan, müşteriler ise fiyat yüksekliğinden şikayetçiler.
Haber1
Avrupa Yetim Der Konya'da
Avrupa Yetim Der yetkilileri, yardım için çıktıkları Türkiye turunda Adana'dan sonra vardıkları nokta Konya oldu.
Haber1
Başbakan Erdoğan Van'da
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van il merkezi ile Erciş ilçesinde TOKİ tarafından yaptırılan deprem konutlarının teslimi sebebi ile düzenlenecek anma etkinliklerine katılmak için Van'a geldi.
EN ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANAN HABERLER
Sitemiz Sadece İnternet Üzerinden Yayın Yapmaktadır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
hur-seda@hotmail.com   © 2008 - 2018   Tüm Hakları Saklıdır.